نجات کشتی های در حال غرق شدن به کمک دانش بنیان‌ های ایرانی

یک شرکت دانش‌ بنیان‌ اولین طراح و تولید کننده تجهیزات نجات ، سیستم های تعلیق و جلیقه های نجات بادی نظامی و غیر نظامی در ایران است که در زمینه نجات دریایی و هوایی فعالیت می کند.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز؛ مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تجهیزات دریایی گفت: شرکت ما اولین طراح و تولید کننده تجهیزات نجات و سیستم های تعلیق و جلیقه های نجات بادی نظامی و غیر نظامی در ایران است که در زمینه نجات دریایی و هوایی از استفاده می شود. ما فعالیت خود را از سال ۷۵ آغاز کردیم و از سال ۱۳۹۲ تبدیل به شرکت دانش بنیان شدیم.

آرش رحمانی گفت: کشور ما دو ساحل بزرگ و یک ساحل بین المللی دارد که کشتی ها در آن رفت و آمد دارند و طبق کنوانسیون حمل ونقل دریایی، برای تمام شناور ها و حتی پرنده هایی که بالای سطح دریا حرکت می کنند باید سیستم نجات وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: سیستم های نجات به دو دسته تقسیم می شوند؛ یکی نجات فردی است و دیگری که برای نجات گروهی استفاده می شود. این جلیقه های نجات برای نجات گردشگران و توریست ها وحتی ناجیان غریق کاربرد دارد به طوریکه به ناجی غریق این اجازه را می دهد که تعداد افراد زیادی را در یک لحظه نجات دهد.

آرش رحمانی از تمایز این جلیقه های نجات با مدل های مشابه گفت: وزن کم و ابعاد کوچک محصولات ما (جلیقه های نجات و بادی) مزیت ویژه ای است که آن را متفاوت و متمایز کرده، زیرا می توانند در کشتی ها و هواپیما ها برای تعدا مسافران زیاد این جلیقه ها در نظر بگیرند، قبل تر این شرایط با وجود جلیقه فومی به دلیل حجم زیاد و سنگین بودن امکان پذیر نبود از سوی دیگر این جلیقه ها از نظر کیفیت با نمونه خارجی کاملا برابری می کند.

وی در ادامه بیان کرد: محصولات این شرکت خدمات پس از فروش است که این اتفاق در استفاده از نمونه خارجی ممکن نیست و محصول به محض آسیب دیدن از دست می رفت و ضرر و زیان مالی به مصرف کننده وارد می کرد. ما با بدست آوردن تکنولوژی به سمت طراحی محصولات رفتیم و توانستیم ۵۰ محصول تولید کنیم که ۹ محصول ثبت اختراع شده است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در زمینه تجهیزات دریایی ادامه داد: نجات کشتی های در حال غرق و بازآوری محصولات غرق شده برای اولین بار توسط شرکت ما ممکن شده است.

تولید سبد اطفای حریق هلیکوپتر بهتر از نمونه های خارجی
عباس رحمانی مدیرعامل شرکت دانش بنیان آرش شاتین به محصول دیگر این شرکت اشاره کرد و گفت: سبد اطفای حریق هلیکوپتر به عنوان محصول دیگر تولیدی این شرکت دانش بنیان است که هنگام آتش سوزی هلی کوپتر های سنگین، مقادیر بسیار بالای آب تا حجم ۱۰ تن را حمل و در محل آتش سوزی تخلیه می کنند.

وی با بیان این که سبد های حمل این میزان آب اکنون با طراحی جدیدی در کشور ساخته شده است، گفت: در گذشته این محصول از کشور روسیه خریداری می شد، اما اکنون نمونه جدید و دارای طراحی منحصر به فرد این سبد ها در داخل کشور ساخته شده است.

رحمانی استفاده آسان و کیفیتی بالاتر از نمونه خارجی در کنار صرف هزینه پایین را از ویژگی های این محصول دانش بنیان می داند و اظهار می کند: این محصول با یک طراحی و ساختار بهتر از نمونه خارجی به تولید رسیده که قابلیت های منحصر به فردی به آن بخشیده است؛ از جمله این که دارای عملکرد ساده تری نسبت به نمونه خارجی بوده و در هلی کوپتر های سبک نیز قابل استفاده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.