ورود نخستین مسافران خط دریایی ابوموسی از بندرعباس

 استاندار هرمزگان با اشاره به آغاز به‌کار نخستین خط دریایی مسافربری بندرعباس به ابوموسی گفت: خط تردد دریایی به این جزیره مهم و راهبردی توسعه پیدا می‌کند.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، مهدی دوستی در حاشیه افتتاح نخستین خط دریایی مسافری بندرعباس به ابوموسی در اسکله شهید حقانی به پایدار سازی خط هوایی تردد به جزیره ابوموسی نیز تاکید کرد و افزود: وظیفه داریم تردد به جای جای کشور را تسهیل کنیم.

وی بیان داشت: خط دریایی تردد به جزیره ابوموسی از امروز برای نخستین بار با ۱۳۰ مسافر نخستین سرویس خود به مقصد این جزیره را آغاز کرد که این امر تاثیر بسزایی در تسهیل عبور و مرور مردم این جزیره خواهد داشت.

استاندار هرمزگان با اشاره به چشم‌انداز استان در توسعه گردشگری تصریح‌ کرد: این خط مسافربری دریایی در حال حاضر ۲ نوبت در هفته سرویس‌دهی خواهد داشت اما برنامه داریم که این خط توسعه پیدا کند؛ چرا که می‌تواند در فعال‌سازی گردشگری جزیره ابوموسی نقش‌آفرین باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: کشتی‌ گردشگری سانی با آماده سازی‌های انجام شده اکنون آماده خدمات‌دهی به مسافرانی است که قصد حضور در رقابت‌های جام جهانی فوتبال را دارند.

سهراب بناوند اظهار داشت: مراحل آماده‌سازی این کشتی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) انجام شده است.

وی ادامه داد: هفت هزار میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار برای آماده‌سازی کشتی گردشگری هزینه شده است و این کشتی در ۴۸ متر ارتفاع دارای هشت طبقه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان اضافه کرد:‌ ۸۰۰ مسافر در هر سفر می‌توانند از این کشتی برای جابه‌جایی استفاده کنند و امکاناتی نظیر هتل با ۳۱۶ تخت، رستوران، فروشگاه، سینما، سالن‌های کنفرانس در درون آن وجود دارد.

بناوند گفت: مدت زمان سفر با این کشتی بین کیش تا دوحه قطر حدود ۱۰ ساعت پیش بینی برآورد می‌شود که این به دلیل سرعت ۱۲ تا ۱۶ گره دریایی است که این کشتی دارد.

لازم به ذکر است شناور دریایی کلاس یک با ظرفیت ۱۵۸ نفر مسافر و پنج تُن بار برای خدمات‌دهی در مسیر بندرعباس به ابوموسی درنظرگرفته شده است که در روزهای یکشنبه و پنجشنبه مسافران بندرعباس را به مقصد ابوموسی و برعکس جابه‌جا خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.