افتتاح طرح پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۵۰۰ تن در تنگستان

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، حامد رضایی گفت: در فاز نخست این طرح در۲ قفس از چهار قفس نصب شده در دریا ۲۰۰ هزار قطعه بچه ماهی از نوع سیباس آسیایی (باراموندی) با میانگین وزنی ۵۰ گرم ذخیره سازی شده است.

وی بیان کرد: با توجه به ذخیره سازی انجام شده پیش بینی می‌شود تیر ماه سال آینده ۱۷۰ تن برداشت ماهی از این طرح انجام و روانه بازار شود.

رضایی ادامه داد: با افتتاح این طرح پرورش ماهی در قفس زمینه اشتغال ۲۰ نفر فراهم شد.

وی یادآور شد: اسکله پشتیبان این طرح پرورش ماهی در قفس در خورشهاب تنگستان پیش بینی شده است.

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: در زمان حاضر ۱۲ مزرعه پرورش ماهی در قفس با ۶ هزار و ۵۰۰ تن ظرفیت در استان بوشهر نصب شده است.

رضایی اظهار کرد: در سال جاری سه میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه بچه ماهی در ۴۶ قفس ذخیره سازی و انتظار می‌رود در سال جاری به میزان ۲هزار و ۷۰۰ تن ماهی تولید و روانه بازار شود.

وی بیان کرد: برای اجرای پروژه های پرورش ماهی در قفس استان بوشهر ۵۶۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام و حدود ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیز به این بخش پرداخت شده است.

رضایی اضافه کرد: با اجرای پروژه‌های پرورش ماهی در قفس ۲۸۰ فرصت شغلی در استان بوشهر ایجاد شده است.

رئیس گروه پرورش ماهی در قفس اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده پنج مزرعه پرورش ماهی در قفس دیگر نیز در استان بوشهر در حال نصب تجهیزات هستند که با راه اندازی آنها شمار مجموعه‌های پرورش ماهی در قفس این استان به ۱۷ مزرعه و با افزوده شدن سه هزار و ۵۰۰ تن به ظرفیت مزرعه های موجود میزان تولید ماهی در قفس به ۱۰ هزار تن برسد.

وی یادآور شد: استان بوشهر از نظر تعداد مزرعه و میزان ذخیره سازی بچه ماهی در کشور در جایگاه نخست قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.