۸ اسکله گردشگری دریایی در بندر خرمشهر افتتاح شد

مهدی زارع فعال صنعت ساخت و ساز گفت: پروژه طراحی، ساخت، حمل و نصب ۸ پست اسکله فلزی جهت نصب در ۴ نقطه رود کارون به سفارش اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر در راستای توسعه و رونق زیر ساخت‌های گردشگری دریایی شهر حماسه ساز خرمشهر با تکیه بر توان و دانش متخصصان این مجموعه با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد تومانی در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید.

وی افزود: با نگاه اقتصاد دریا محور و گسترش گردشگری دریایی و با در دست داشتن ۵۸۰۰ متر سواحل در ایران عزیزمان، با توجه به ایجاد اشتغال در این پروژه اگر از سازنده‌های داخلی حمایت‌های لازم انجام شود، می‌توان بیکاری را در همین حوزه به صورت اشتغال مستقیم و غیر مستقیم به طور ویژه ای سر و سامان داد.

زارع ادامه داد: این در حالی است که پروژه فوق تماماً با توان متخصصان این شرکت طراحی و به صورت ۱۰۰ درصد داخلی تولید شد و جلوه‌ای از دانش، تخصص، تعهد، خودباوری و اطمینان به جوانان ایرانی در جنوبی ترین قسمت ایران را به نمایش گذاشت.

در ادامه این مراسم، نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: در راستای توسعه گردشگری و شکوفایی اقتصادی منطقه، این ۸ اسکله گردشگری در چارچوب ساز و کارهای قانونی، به شرکت‌ها و نهادهای صاحب صلاحیت فعال در بحث گردشگری برای بهره‌برداری در راستای منافع شهر واگذار می‌شود.

اسعدی تاکید کرد: اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر آمادگی کامل دارد که برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی منطقه تمام توان و ظرفیت خود را به کار گیرد.

سید محمد مهدی میر افضل مدیر این پروژه نیز با اشاره به جزئیات این اسکله‌ها گفت: ابعاد کلی هر اسکله شامل ۳۰ متر طول، ۴ متر عرض، ۱ متر ارتفاع بوده که استحکام بارگذاری ۸۰ تن را دارا می‌باشد. جنس بنده پانتون های شناور از فولاد با گره دریایی GL بوده و تمامی مراحل طراحی بر اساس استاندارد کشتی سازی Lloyd’s Register صورت گرفته و تأییدیه مؤسسات رده بندی داخلی را کسب کرده است.

وی ادامه داد: هر کدام از اسکله‌های شناور قابلیت پهلوگیری ۳ فروند شناور گردشگری با طول ۱۵ متر (۱۰۰ تن) و یا یک شناور بزرگ با طول ۳۰ متر (۲۰۰ تن) داشته و به منظور دسترسی مطمئن و بدون خطر از ساحل به روی اسکله شناور یک مجموعه عرشه ثابت، سایبان و پل دسترسی متحرک به طول کلی ۲۴ متر اجرا گردیده که زیبایی بصری فوق العاده ای در ساحل رودخانه کارون ایجاد کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.