باید سیستم‌های عامل مدیران را بر پایه اقتصاد دریا به‌روز رسانی کرد

به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا ؛ مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: نفوذ و غفلت دو عاملی است که ما را از ظرفیت‌های دریا عقب انداخته است.

 عادل پیغامی مدیر عامل منطقه آزاد قشم امروز، ۲۶ اردیبهشت، در نشست خبری اظهار کرد: عضویت ایران در شانگهای باید منجر به ارزش آفرینی شود و این تحرک داخل را می‌طلبد.

به گفته وی، تکمیل زنجیره‌های ارزش در این میان نقش مهمی ایفا می‌کنند و همتایابی در اقتصاد دریامحور راهکار ارزش آفرینی است تا هر عضو و سازمان نقش و جایگاه خود را به خوبی بشناسد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: باید سیستم های عامل مدیران را بر پایه اقتصاد دریا بروز رسانی کرد.

پیغامی ادامه داد: کشتی‌های بالای ۳۰۰ هزار تن را نمی توانیم در بنادر کشورمان پهلو دهیم و اگر بندر کاوه را در قشم فعال کنیم با توجه به عمق بسیار بالا می‌تواند مکمل بندر شهید رجایی نیز باشد.

وی تصریح کرو: رسانه‌ها وظیفه دارند تا توجه به اقتصاد دریامحور را مطالبه کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه به درآمد بندرفحیره از بانکرینگ سوخت در سال به میزان ۲۰ میلیارد دلار اشاره و گفت: نفوذ و غفلت ما را از این ظرفیت‌ها عقب انداخته است. چرا بانکرینگ ما باید با درآمدی بسیار بالا در منطقه تعطیل باشد؟

پیغامی تاکید کرد: در یک بی‌توجهی سواد اقتصادی، این ظرفیت‌های عظیم ملی را رها کرده‌ایم.

وی گفت: اقتصاد بانکرینگ را نباید در کشور گسترش دهیم بلکه باید سرمایه هایمان را یک کاسه کنیم تا بتوانیم از بازار فجیره سهمی بگیریم.

وی در ادامه به انجام مذاکراتی برای راه اندازی خط از شنزن چین و شناس عمان به بندر کاوه اشاره کرد و بیان داشت: برای حضور برخی تولیدکنندگان بزرگ در حال رایزنی هستیم و همچنین بدنبال راه اندازی کارگو در فرودگاه قشم هستیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.