آغاز رزمایش نیروی دریایی سپاه در دفاع مستحکم از جزایر ایرانی خلیج فارس

رزمایش اقتدار نیروی دریایی سپاه برای دفاع مستحکم از جزایر ایرانی در خلیج فارس، با تمرکز بر جزیره بوموسی آغاز شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، رزمایش اقتدار نیروی دریایی سپاه برای دفاع مستحکم از جزایر ایرانی در خلیج فارس، با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین نیروهای مسلح و مقامات محلی از بامداد روز چهارشنبه – ۱۱ مرداد – در جزیره بوموسی آغاز شد.

این رزمایش با نام “سردار شهید اسحاق دارا ” و با هدف “نمایش اقتدار و آمادگی‌های دفاعی رزمی نیروی دریایی سپاه در صیانت از امنیت خلیج فارس و جزایر ایرانی” و اجرای تمرینات و وضعیت های متنوع توسط یگان‌های رزمی عملیاتی، شناوری، موشکی، پهپادی ، هوا دریا ، جنگال، واکنش سریع ، گردان‌های امام حسین (ع) استان هرمزگان و بسیج دریایی با پشتیبانی هوایی نیروی هوافضای سپاه برگزار می‌شود.

شناورهای جدید سپاه با موشک‌های ۶۰۰ کیلومتری عملیاتی شد

سردار علی عظمایی فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری این رزمایش اعلام کرد: در این رزمایش شناورهای یگان ویژه شهید حججی با موشک برد بلند ۶۰۰ کیلومتر برای دفاع از حریم جزیره حضور داشتند.

وی افزود: در این رزمایش، رزمندگان بسیجی با سرعت برای دفاع از جزیره بوموسی به وسیله هواپیما و شناورهای سبک و سنگین به جزیره اعزام شده و رزمندگان پس از ترابری هوایی و دریایی در مواضع از پیش تعیین شده برای دفاع از جزیره بوموسی مستقر شدند.

وی ادامه داد: در این رزمایش، رژه خودرویی و دریایی با حضور بسیج دریایی و مردمی، صیادان و شناورهای موشک انداز، شناورهای شهید مهدوی، شهید رودکی، شهید ناظری، شناورهای موشک انداز تندر و شناورهای موشک انداز ذوالفقار و راکت اندازها در رزمایش حضور داشتند.

به گفته فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در بخشی از رزمایش هم بالگردها و هواپیماها شرکت داشتند و در بخش دیگری نیز عملیات هلی برن ۵۰ چترباز با موقیت اجرا شد.

سردار عظمایی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مهم این رزمایش را بکارگیری پهپادها و شناورهای بدون سرنشین با هوش مصنوعی ارتقا یافته عنوان کرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نیروهای شرکت کننده در این رزمایش نیروها پس از استقرار در جزیره با آتش سنگین توپخانه به تهاجم دشمن فرضی پاسخ دادند.

به گفته سردار عظمایی، هزار و ۵۰۰ بسیجی که بخشی از توان عملیاتی بسیجیان گردان‌های امام حسین (ع) استان هرمزگان و جنوب فارس هستند، در این رزمایش شرکت کردند و ۳۰ روحانی هم در کنار بسیجیان حضور داشتند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: این رزمایش را در جزیره بوموسی و جزایر نازعات، تنب بزرگ و کوچک برگزار کردیم که نیروهای بسیجی با سرعت بالا توسط بالگردهای نیروی دریایی سپاه و هواپیماهای پشتیبانی نیروی هوافضای سپاه به جزیره منتقل شدند.

به گفته سردار عظمایی، در این رزمایش هواپیماهای بدون سرنشین هم حضور داشتند و منطقه را از لحاظ اشراف اطلاعاتی رصد کردند.

وی گفت: یکی از ویژگی‌های رزمایش انتقال سریع نیروها از سرزمین اصلی به جزیره بوموسی و تنب بزرگ است که توسط بالگردها و هواپیما در کمتر از ۱۵ دقیقه از ساحل به جزیره بوموسی رسیدند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی امام محمد باقر (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: منطقه خلیج فارس متعلق به ما و کشورهای همسایه است و ما باید خودمان با کشورهای همسایه امنیت آن را برقرار کنیم و جای کشورهای فرامنطقه‌ای نیز اینجا نیست و آن‌ها باید بروند و در ساحل و کشورهای خود امنیت برقرار کنند.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.irna.ir/news/85187299

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50283

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.