برنامه پیشبرد سریع طرح توسعه سواحل مکران در دستور کار قرار دارد

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی طی بازدید از شهر جدید مکران بر پیشبرد سریع طرح توسعه مکران مبتنی بر توسعه توامان سکونت و فعالیت و همچنین احداث کارکردهای اقتصادی، پتروشیمی و بندری بزرگ‌مقیاس منطقه به عنوان الگوی شهری پایدار در هم‌افزایی صنعت و سکونت تاکید کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روح‌الله اکبری دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی به همراه سعید غفوری عضو هیات مدیره شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید، مهدی زند وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استان هرمزگان، فرماندار شهرستان جاسک، مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان، معاون توسعه مسکن و شهرسازی و سرپرست شهرسازی و معماری شرکت عمران شهرهای جدید، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید علوی از شهر جدید مکران بازدید کرد.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی طی این بازدید ضمن بررسی ویژگی‌های کارکردی و نقش شهر جدید مکران در منطقه غربی جاسک، بر پیشبرد سریع این طرح مبتنی بر توسعه توامان سکونت و فعالیت و همچنین احداث کارکردهای اقتصادی، پتروشیمی و بندری بزرگ‌مقیاس منطقه به عنوان الگوی شهری پایدار در هم‌افزایی صنعت و سکونت تاکید کرد.

گفتنی است، ایجاد شهر جدید مکران در چارچوب تاکید مقام معظم رهبری بر بهره‌گیری از گنج سواحل مکران و مصوبات بالادستی در خصوص توسعه کلان اقتصادی این منطقه در دستور کار قرار گرفته است. بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در طرح‌های بالاستی توسعه منطقه مکران، در مجموع ظرفیت اشتغال بالغ بر ۲۹۶ هزار نفر در قالب ۸۰ کلان پروژه اقتصادی در منطقه غربی جاسک برآورد شده است.

بر این اساس شهر جدید مکران با هدف پاسخگویی به نیازهای اسکان و فعالیت در این منطقه در همراستایی با سیاست‌های اصولی کشور مبنی بر توسعه سواحل مکران برای افق جمعیتی ۲۰۰ هزار نفر مکانیابی و به تصویب شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور رسیده است.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: http://news.mrud.ir/news/136680/

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48695

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.