قایق های بدون سرنشین اوکراین، کابوس کشتی‌ های روسیه

اوکراینی ها در تلاش برای تولید گسترده نوعی USV هستند. این قایق های انتحاری بدون سرنشین اوکراین می توانند برای کشتی های روسیه دردسرساز شوند.

به گزارش سی نیوز به نقل از تین نیوز، اوکراین موفق به ساخت قایق های انتحاری بدون سرنشینی شده است که قابلیت حمله به اهداف در فاصله ۸۰۰ کیلومتری ضمن انجام فعالیت های دیگر را دارند. این قایق ها احتمالاً همان هایی هستند که نیروهای اوکراینی در ۲۹ اکتبر (۷ آبان) به همراه پهپاد هایی برای حمله به نیروی دریایی روسیه در شهر سواستوپول به کار گرفتند؛ حمله ای که باعث آسیب سه کشتی جنگی روس ها شد.

حالا کیف به دنبال جذب سرمایه گذاری جمعی از طریق پروژه تازه کلید خورده UNITED24، مختص به حمایت از اوکراین در طول جنگ با روسیه است. دولت اوکراین امید دارد بتواند سرمایه لازم برای خرید 100 فروند از این قایق بدون سرنشین یا USV را جذب کند. در پایان متن می توانید ویدیویی کوتاه از این قایق را مشاهده کنید که حساب رسمی UNITED24 در توییتر مدتی قبل منتشر کرد.

پیش تر مشخصات کلیدی این قایق بدون سرنشین اوکراینی، از ابعاد گرفته تا سرعت اعلام شده است. این USV دارای طول 5.5 متری و وزن کامل حداکثر 1000 کیلوگرمی است و شعاع عملیاتی و برد آن به ترتیب به 400 کیلومتر و 800 کیلومتر می رسند. همچنین می تواند به مدت حداکثر 60 ساعت به صورت خودمختار فعالیت کند و تا 200 کیلوگرم بار جنگی حمل کند. سرعت آن هم 80 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. در خصوص ناوبری باید گفت که این قایق بدون سرنشین از روش های GNSS خودکار، اینرسیایی یا بصری بسته به شرایط بهره می گیرد.

 

پیشرانه 3 سیلندر Rotax قایق های بدون سرنشین اوکراین

بنا به اعلام وب سایت UNITED24، بیست درصد از حدود 4500 موشک پرتاب شده توسط روسیه به سمت اوکراین از دریا پرتاب شده اند. علاوه بر این، اوکراین به دنبال از دست دادن 80 درصد از کشتی های ناوگان خود پس از تصرف کریمه توسط روسیه در سال 2014، به میزان قابل توجهی از لحاظ دفاعی ضعیف شده بود. اکنون پلتفرم UNITED24 که نقش بسزایی در جمع آوری کمک های مالی جهت خرید تسلیحات برای اوکراین داشته، پشتیبانی مالی از قایق های بدون سرنشین اوکراینی را در دستور کار قرار داده است.

تماشای ویدیوی قایق های انتحاری بدون سرنشین اوکراین

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.