انتقاد مدیرعامل ایزوایکو از بی‌توجهی به صنعت دریایی

به گزارش سی نیوز، سلمان ضربی با تاکید بر ضرورت حمایت از صنایع دریایی و توجه هرچه بیش‌تر به حمل‌ و نقل دریایی در اقتصاد ایران،‌ اظهار کرد: محوری‌ترین فعالیت اقتصادی هر کشوری حمل‌و‌نقل دریایی است و بسیاری از کشورها از ظرفیت دریایی خود به نحو مطلوب بهره‌ برده‌اند اما در کشور ما صنعت دریایی مغفول مانده است.

وی با یادآوری این‌که در گذشته با سازمان بنادر همکاری‌های مختلفی داشته‌ایم، از این‌رو علاقمند به توسعه همکاری ها با این سازمان در آینده هستیم، ادامه داد: در حوزه تعمیرات شناورها با سازمان بنادر به خوبی در حال همکاری هستیم. ضمن این‌که در حوزه ساخت به‌دنبال تعامل بیشتر با این سازمان هستیم.

وی با تاکید بر این‌که نیازهای تعریف شده سازمان بنادر در ایزوایکو قابل تحقق است، افزود:‌ مطمئنیم در صورت توجه هرچه بیشتر و ایجاد مزیت رقابتی زمینه‌ساز پیشرفت هر دو مجموعه خواهیم بود؛ اتفاقی که به سود صنعت دریایی کشور و اقتصاد ایران است.

مدیرعامل مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران با بیان اینکه علاقمند به ایجاد صنایع در پسکرانه بنادر هستیم، گفت: در صورتی که پروژه‌ها تعریف و به مجموعه‌های صنعتی داخلی واگذار شود اهداف تعریف شده، محقق می‌شود.

ضربی با اشاره به اینکه هیچ راهی جز کوچ کردن به سمت سواحل و بنادر نداریم، گفت: ضرورت دارد، جمعیت کشور به سمت سواحل سوق پیدا کند و برای این امر باید مزیت‌های مختلفی ایجاد شود.

وی افزود: زمانی که مزیت‌های صنعتی به سمت سواحل منتقل ‌شود، اشتغال ایجاد و این اشتغال‌آفرینی زمینه‌ساز مهاجرت خواهد شد و در این میان خواهیم توانست از مزیت‌های دریایی، مزیت سواحل، بنادر به نحو مطلوب استفاده کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.