چین از بزرگ ترین کشتی کانتینری جهان رونمایی کرد

 

شرکت حمل ونقل دریایی مدیترانه ای (MSC) از بزرگ ترین کشتی کانتینربر جهان رونمایی کرد. این کشتی با نام گولسان Gulsun و با ظرفیت 23 هزار 765 TEU کانتینر در حال حاضر به لحاظ ظرفیت، بزرگ ترین کشتی کانتینری دنیا محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری سی نیوز، این کشتی با ظرفیت حجمی 224 هزار و 986 تن غول آساترین کشتی کانتینری دنیاست.

جاناتان ژو، مدیر اجرایی شرکت حمل ونقل دریایی مدیترانه ای در این زمینه گفت:« این کشتی حدود 400 متر طول و 61.5 متر ارتفاع دارد. برای نخستین ماموریت کاری قرار است پس از گذشتن از بنادر کیندوا، شانگهای، الجزیراس، گدانسک، کالینگراد به بندر روتردام برسد.

نخستین محموله این کشتی نیز کالاهایی نظیر محصولات فولادی، مبلمان و مواد شیمیایی را شامل می شود.

ژو همچنین افزود: گولسان نخستین ماموریت کاری خود را از بندر تیاجین در شمال چین آغاز می کند. چرا که مسیر عبوری این بندر برای کشتی هایی نظیر گولسان بسیار مناسب است.

بندر تیاجین با بیش از 180 بندر در سراسر دنیا ارتباط تجاری دارد. این بندر نقش بسزایی در احیای جاده ابریشم جدید ایفا خواهد کرد.

ظرفیت این بندر در نیمه اول سال جاری میلادی، 8.33 میلیون تن بوده که رشد سالیانه 6.7 درصدی را تجربه کرده است. این آمار در مقایسه با دیگر بنادر چین، بالاترین رشد را نشان می دهد.

بنابر اظهارات مسئولان شرکت مدیترانه ای، کشتی کانتینری گولسان که با فناوری سامسونگ ساخته شده مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات ناوبری است و بهترین مسیر دریایی را برای رسیدن به مقصد به خدمه پیشنهاد می دهد.

نکته قابل توجه درباره کشتی گولسان اینکه طراحی و ساخت آن به گونه ای انجام شده که با تغییرات اندک می تواند به یک کشتی مناسب با سوخت LNG تبدیل شود و به همین دلیل، دوستدار محیط زیست به شمار می رود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.