ارایه بسته پیشنهادی ایران به عمان برای سرمایه گذاری در بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: اولویت ما در بندر چابهار، جذب سرمایه گذار، ایجاد ترافیک بار و راه اندازی خطوط مختلف کشتیرانی است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی در بازدید البروانی؛ سفیر عمان در ایران، افزود: رشد و توسعه پایدار بر پایه اقتصاد دریا محور از اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی اذعان داشت: رقابت پذیری کالاهای ترانزیتی و توسعه اقتصادی و تجاری کشورهای همسایه از طریق بهره گیری از قابلیت های ساختاری و مزیت های جغرافیایی بندر چابهار، به عنوان یکی از بزرگترین بنادر اقیانوسی منطقه در رونق اقتصاد دریا محور منطقه تاثیرگذار است.

آقایی با اشاره به افتتاح بهره برداری فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی، تصریح کرد: در شرایط کنونی اولویت اصلی جذب سرمایه گذار، ایجاد ترافیک بار و راه اندازی خطوط مختلف کشتیرانی است.

با توجه به رغبت کشور عمان برای حضور تجاری در بندر چابهار، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان بسته پیشنهادی به سفیر عمان در ایران را سرمایه گذاری در تامین تجهیزات استراتژیک و اپراتوری فاز ۲ طرح توسعه بندر شهید بهشتی با مدلBOT ، تأمین تجهیزات تخلیه و بارگیری و اپراتوری اسکله ۵ بندر شهید کلانتری و مشارکت تجار عمانی برای پایداری خط مسافری مسقط-چابهار را ارایه کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه بندر چابهار بر خلاف دیگر بنادر کشور که در خلیج فارس و تنگه هرمز قرار دارد، در شمال اقیانوس هند واقع شده و دسترسی مناسبی به دریا و قابلیت آسان توسعه پسکرانه دارد، واقع کوتاه ترین و کم هزینه ترین مسیر دسترسی کشورهای افغانستان و CIS (محصور در خشکی) به کشورهای حوزه دریای عمان و اقیانوس هند‌ است.

در جریان سفر البروانی به چابهار، از ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری که از مجهزترین ترمینال های مسافری دریایی کشور با قابلیت جابه جایی همزمان ۶۰۰ مسافر است بازدید شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.