معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: افتتاح ۲۰ پست اسکله گردشگری در سال جاری/ توسعه فاز یک جزیره نگین در بندر بوشهر

 

معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: گسترش و توسعه بنادر جنوبی کشور، توجه به توسعه بنادر کوچک جهت تامین معیشت مردم منطقه و بالا بردن سطح رفاه آن‌ها از برنامه‌هایی است که سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۷ هدف گذاری کرده است و در جهت اجرای آنها گام بر می‌دارد.

به گزارش سی نیوز، منصور آرامی در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،‌ با اشاره به اینکه خلیج فارس بخشی از هویت و فرهنگ ایرانی است، اظهار کرد: خلیج فارس گنجینه‌ای ارزشمند برای کشور به ویژه مردم خوزستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر است و تمدن و تاریخ ایران با این خلیج زیبا، شکل گرفته است.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی و مرجع حاکمیتی دریایی کشور و نماینده ایران در سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) است که علاوه بر حفظ و حراست از نام خلیج فارس در عمران و توسعه سواحل شمالی خلیج فارس و انجام مسئولیت های اجتماعی در این منطقه نقش دارد.

توسعه بندرامام در سال جاری

به گفته عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی، در سال گذشته افتتاح فاز یک طرح توسعه بندر شهید رجایی در دستور کار قرار گرفت و در کنار آن کلنگ زنی فاز سه طرح توسعه این بندر انجام شد. همچنین توسعه بندر امام خمینی(ره) در سال جاری در دستور کار است .بدین جهت  پروژه های مختلفی برای بنادر یاد شده تعریف شده است.

افتتاح ۴۹ موج شکن

آرامی با بیان اینکه توسعه فاز یک جزیره نگین در بندر بوشهر در سال جاری مدنظر قرار خواهد گرفت، گفت: تا کنون ۴۹ موج شکن چند منظوره مردمی و نیز ۲۰ پست اسکله گردشگری در سواحل جنوبی کشور افتتاح شده است و در سال جاری ۲۰ پست اسکله گردشگری دیگر افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه  طرح های توسعه ای سازمان بنادر و دریانوردی منجر به توسعه گردشگری می شود، تصریح کرد:توسعه بنادر و سواحل سبب رونق اقتصادی مردم و منطقه می‌شود. سازمان بنادر و دریانوردی به طور ویژه‌ بر عملیاتی شدن برنامه های توسعه ای خود تمرکز کرده است تا شاهد عمران و توسعه سواحل و بنادر خلیج فارس باشیم.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.