افزایش ۲۱ درصدی تخلیه وبارگیری در بندر شهید رجایی؛ کانتینرهای ترانشیپی به ۱۹۸ هزار TEU رسید

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تداوم روند مثبت شاخص های عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: تخلیه و بارگیری محموله های کانتینری در این بندر طی ۹ ماه گذشته، در مجموع افزایش ۲۱ درصدی داشته است.

به گزارش سی نیوز و به نقل از پایگاه خبری سازمان بنادر و دریانوردی، الله مراد عفیفی پور  ، با بیان این مطلب اظهار داشت:طی ۹ ماهه سال جاری  یک میلیون و ۹۸۰ هزار و ۸۹۵ TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۱ درصدی داشته است.

وی تعداد کانتینرهای ترانشیپی در این بندر را رقمی بالغ بر ۱۹۸ هزار TEU اعلام کرد و افزود: جابجایی اینگونه کالاها در پنج ماهه اخیر ۶۷ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی بالغ بر ۳۰۱ هزار TEU کانتینر صادراتی با رشد ۱۳ درصدی و ۳۰۹ هزار TEU کانتینر وارداتی با افزایش ۱۳ درصدی طی ۹ ماهه نخست سال جاری، خبر داد.

وی یادآور شد: بندر شهید رجایی با بهره مندی از پیشرفته ترین پایانه های کانتینری و برخورداری از تجهیزات روز دنیا، به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری ایران محسوب می شود که تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰درصد کالاهای کانتینری درسطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.