یک کمربند- یک جاده عامل بهبود در صنعت حمل‌و‌نقل دریایی

طرح ابتکاری یک کمربند یک جاده چین، عامل حمایتی برای بهبود صنعت کشتیرانی خواهد بود. صنعت کشتیرانی کانتینری در حالی منافع حاصل از تقاضای پایدارتر در یک اقتصاد جهانی قوی را درک می‌کند که پدیده ادغام و طرح ابتکاری یک کمربند یک جاده چین نیز احساس مثبت تری را در میان سهام داران صنعت کشتیرانی به وجود آورده است. اما باید توجه داشت که بهبود در محیط تجاری برای خطوط کشتیرانی کانتینری یک مرحله تدریجی خواهد بود و نگرانی‌های مهمی مانند افزایش سطح حمایت گرایی تجاری و افت تجارت جهانی نیز به نسبت به رشد تولید ناخالص داخلی GDP وجود دارند. تجارت صنعت کشتیرانی یک تجارت جهانی است، صنعت کشتیرانی برای رشد به یک تجارت آزاد متکی خواهد بود.

 

موج اخیر ادغام در صنعت کشتیرانی عاملی برای خوش بینی نسبت به آینده است، چرا که پدیده مذکور در نهایت پایداری بیشتری برای بازار به ارمغان خواهد آورد. در دو دهه گذشته، صنعت کشتیرانی شاهد سه موج از ادغام بود اما، در آخرین مورد که مهم‌ترین آن قلمداد می‌شود هشت بازیگر از ۲۰ بازیگردان اصلی صنعت مذکور طی دو سال اخیر از صحنه محو شدند. طرح‌هایی برای ایجاد دو تریلیون و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه در تجارت اضافی بین چین و کشورهای درگیر در طرح ابتکاری یک کمربند یک جاده طی ده سال آینده، تأثیر مثبتی بر صنعت کشتیرانی کانتینری جهانی به جای خواهد گذاشت. افزون بر این، بهبود ۱۰ درصدی در اتصال بین کشورهای در امتداد مسیر یک کاهش سه درصدی در هزینه‌های تجاری چینی به همراه خواهد داشت، این مسئله درعوض واردات وصادرات چین را به ترتیب شش و نه درصد به ترتیب افزایش خواهد داد. مدیریت سیستماتیک و دقیق هزینه‌ها بعلاوه دیجیتالی شدن مراحل دو حیطه تمرکز اصلی برای شرکت‌های صنعت کشتیرانی کانتینری در سال‌های آینده خواهد بود. صنعت دیجیتالی شدن، محصولات و خدمات جدید را برای خلق و به اشتراک‌گذاری ارزش با مشتریان ایجاد می‌کند، صنعت مذکور تکنولوژی‌هایی مانند بلاک چین blockchain که به صورت بالقوه بهبودهای مهمی برای صنعت جهانی به ارمغان می‌آورند را ایجاد می‌کند.

 

ناگفته نماند، شفافیت تقلب و خطا و همچنین زمان مصرفی ترانزیت و روند حمل‌و‌نقل را کاهش می‌دهد، این مسئله مدیریت موجودی کالا را بهبود و در نهایت از هدررفت و هزینه کاسته خواهد شد. حمله سایبری اخیر به بزرگترین خط کشتیرانی کانتینری دنیا، به وجود چالش‌های انجام دادن یک تجارت در جهانی که به طورفزاینده به هم متصل است، اقرار کرد. ما نیازمند به شناخت ریسک‌های اتصال سایبری و کار جمعی برای محافظت از خودمان هستیم.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.