عفیفی پور : جزئیات عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان طی دو ماهه نخست سال ۹۶

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از ثبت رقم بیش از ۱۶ میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالا و ترابری ۵.۸ میلیون نفر سفر دریایی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری و مسافری این استان طی دو ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از  هرمزگان، ” اله مراد عفيفي پور”  ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان طی دو ماهه نخست سال ۹۶ اظهار کرد: طی این مدت، در مجموع ۱۶ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۶۸۴ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد.

وی با اشاره به افزایش ۸درصدی عملیات جابجایی کالای غیرنفتی در بنادر این استان، افزود: از مجموع عملیات انجام شده، ۱۰ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۹۷۶ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۷۰۸ تن به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

به گفته عفیفی پور، طی دو ماهه سال جاری، بالغ بر ۵۹۹ هزار و ۹۱۴ تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شد که ثبت رشد ۱۷۶ درصدی، نشانگر افزایش حدود سه برابری این بخش از عملیات است.

وی از واردات یک میلیون و ۷۳۹ هزار و ۹۶۱ تن  و کابوتاژ یک میلیون و ۶۱۱ هزار و ۹۸۹ تن از اینگونه کالاها خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی دو ماهه سال ۹۶ را ۵ میلیون و ۵۳۱ هزار و ۳۵ تن اعلام کرد.

عفيفي پور همچنین از رشد ۳۸ درصدي ترانزیت سخن به میان آورد و افزود: طی این مدت، يك ميليون و  ۴۹ هزار و ۶۹۴ تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان ترانزیت شد.

این مقام مسؤول حجم صادرات فرآورده های نفتی طی دو ماهه سال ۹۶ را يك میلیون و ۷۹۶ هزار تن و کابوتاژ این گونه محموله ها را ۳ میلیون و ۱۱۶ تن اعلام کرد و گفت: طی این مدت، حدود ۴۶۴ هزار تن از فرآورده های نفتی وارد بنادر کشور شد.

وی با اشاره به وجود پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور در استان هرمزگان، بیان کرد: طی این مدت، بالغ بر ۴۴۸ هزار TEU کانتینر در مجموعه بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد كه رشد ۴۶ درصدي را در این زمینه شاهد بودیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان طی دو ماهه سال ۹۶ را ۵ هزار و ۹۹۶ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۷۵۸ فروند کشتی بالای هزار تن و ۵ هزار و ۲۰۸ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته اند.

عفیفی پور درپایان اهمیت ویژه این استان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران را یادآور شد و گفت:  از آغاز سال جاری تا ابتدای خردادماه، ۵ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۸۸ نفرسفر ترابری مسافران در بنادر این استان به ثبت رسید که از نظر تعداد مسافران، نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.