تبدیل آب دریا به سوخت هیدروژنی در سنگاپور

به گزارش سی نیوز ،  یک استارت‌آپ مستقر در کالیفرنیا در حال آزمایش فناوری جدیدی است که دی‌اکسیدکربن را به‌طور هم‌زمان از اقیانوس و هوا حذف و در عین حال هیدروژن را به‌عنوان جایگزین سوخت تولید می‌کند. این شرکت شروع به ساخت یک کارخانه جدید در سنگاپور کرده است تا به‌منظور جبران آلودگی، روند حذف کربن خود را افزایش دهد. نیروگاه پس از اتمام، ظرفیت جذب سالانه چهار هزار و ۲۳ تن دی‌اکسیدکربن را خواهد داشت و بیش از ۱۰۰ تن هیدروژن تولید خواهد کرد.

فناوری این استارت‌آپ اول با کمک به بیرون کشیدن دی‌اکسیدکربن از هوا و اقیانوس و دوم با تولید هیدروژن، به دو روش به سیاره زمین کمک می‌کند که هر دو بسیار مهم است، زیرا دی‌اکسیدکربن بیش از حد موجب گرم شدن بیش از حد زمین می‌شود و هیدروژن نوعی سوخت است که به‌اندازه سوخت‌های کثیف مانند نفت یا گاز آلودگی ایجاد نمی‌کند.

هیدروژن به‌ویژه زمانی که با استفاده از منابع تجدیدپذیر مانند باد یا انرژی خورشیدی تولید شود، اغلب به‌عنوان انرژی پاک معرفی می‌شود و زمانی‌که از این منابع پاک برای تولید سوخت هیدروژن از طریق فرایندی به نام الکترولیز (تقسیم آب به هیدروژن و اکسیژن) استفاده شود، تنها محصول جانبی آب است.

نیروگاهی برای آزمایش تولید هیدروژن

تلاش‌های صورت‌گرفته بسیار نویدبخش است، اما آزمایش این فناوری در شرایط متفاوت پیش از اجرا در مقیاس وسیع اهمیت بالایی دارد، بنابراین استارت‌آپ یادشده از نیروگاه جدید خود در سنگاپور برای آزمایش این امر بهره خواهد برد که آیا این سیستم‌ها پذیرش استفاده از آب دریا را دارند یا خیر، زیرا این آب تاکنون آسیب بیشتری نسبت به آب خالصی که تاکنون مورد استفاده قرار داشته، به سیستم وارد کرده است. از آنجا که همه این سیستم‌ها به‌ویژه در مراحل اولیه، هزینه‌های سرمایه‌ای بسیار بالایی دارند، باید ثابت شود که می‌توانند در برابر ورودی‌های بسیار کثیف نیز مقاوم باشند.

با این وجود استارت‌آپ حاضر با تنوع بخشیدن به منابع انرژی پاک، کاهش آلودگی کربن و تقویت نوآوری‌های فناوری، مسیری ملموس به سوی آینده‌ای پایدار را نشان می‌دهد و به سمت نوآوری‌هایی در حرکت است که زندگی بشر را بهبود می‌بخشند و سیاره زمین را نجات می‌دهند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.