مالک کشتی توقیف شده اسرائیلی کیست؟نکاتی که صهیونیست ها باید به آن توجه کنند!/عکس

به دنبال توقیف کشتی تجاری رژیم صهیونیستی MSC ARIES توسط سپاه پاسداران کشورمان بلافاصله مالک این کشتی شناسایی و تصویری از وی منتشر شد.

به گزارش سی نیوز، این کشتی تجاری متعلق به ایال اوفر، میلیاردر اسرائیلی است که ظهر دیروز در تنگه هرمز توقیف شد.

گفته می‌شود وی در زمره ۱۰ فرد ثروتمند غرب آسیا محسوب می‌شود.

این کشتی که با پوشش پرچم پرتغال از تنگه هرمز عبور می‌کرده پس از شناسایی توسط تفنگداران دریایی و به‌وسیله یک فروند بالگرد میل-۱۷ توقیف شد.

 توقیف کشتی اسرائیلی حائز نکاتی است که باید مورد توجه رسانه‌های صهیونیستی و غربی و سیاستمداران حامی رژیم غاصب صهیونیستی قرار گیرد.

۱ .توقیف این کشتی در وهله اول نشان دهنده توان ایران برای عملیاتی کردن تهدیدات خود است که طی چند وقت اخیر برخی مقامات نظامی کشور تهدید کرده بودند که ایران توان بستن تنگه هرمز را دارد اما فعال چنین سیاسیتی را در دستور کار ندارد

۲ .توقیف این کشتی نشان دهنده اشراف اطلاعاتی ایران بر وضعیت جنوب کشور و به ویژه در حوزه دریایی است

۳ .این اقدام مکمل اقدامات یمنی ها در دریای سرخ است. صهیونیستها بارها اعلام کرده بودند که با بسته شدن مسیر دریای سرخ از ظرفیتهای خلیج‌فارس و جبل‌الطارق می‌توانند استفاده کنند که البته در حوزه خلیج‌فارس فعالیت دریایی آنها با پرچم سایر کشورها همچون پرتغال بوده است.

۴. این توقیف یک پیام آشکار به آمریکا و اسرائیل دارد که هرگونه اقدام احتمالی علیه ایران منجر به ناامن شدن مسیر دریایی خلیج‌فارس خواهد شد

۵. این اقدام را می‌توان در قالب آغازیی برای انجام اقدامات ایران علیه منافع اسرائیل عنوان کرد که بخشی از آن در حوزه دریا است.

۶ .تاکید بر قطع شر یان های اقتصادی اسرائیل به عنوان یک گزاره کلیدی موید این نکته است که ایران در استراتژ ی جدید خود به دنبال افزایش هز ینه های این رژ یم است

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.