هفتمین نمایشگاه دریایی، دریانوردی و صنایع فراساحل برگزار خواهد شد

با هدف سرعت بخشیدن به اقتصاد دریا پایه، هفتمین نمایشگاه دریایی، دریانوردی و صنایع فراساحل آبان ماه امسال در محل مصلای امام خمینی (ره) در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، «غلامرضا رضائیان» مدیر توانمندسازی این رویداد در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت دریا و اقتصاد دریا پایه جهت رفع مشکلات اقتصاد کشور این رویداد برنامه‌ریزی و اجرای می‌شود.

این مقام مسوول اضافه کرد: توسعه پایدار و فراگیر اقتصاد ایران تنها از طریق دریا میسر است و پیروی از الگوی پیشرفت اقتصادی کشورهای در حال توسعه در بخش دریا می‌تواند راهگشای خوبی باشد.

وی گفت: حرکت در چنین مسیری مستلزم توجه بیشتر به دریاها، دستاوردها، توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری است که یکی از راه‌های رسیدن به این هدف برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادها در سطح ملی و بین‌المللی است تا بتوان بر اهمیت اقتصاد دریا در زندگی مردم آن طور که شایسته این کشور بزرگ است صحه بگذاریم.

رضائیان ادامه داد: محورهای این نمایشگاه که با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان و انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته برگزار می‌شود، شامل کشتیرانی و حمل و نقل دریایی، بنادر و خدمات بندری، صنایع و تجهیزات فراساحل Offshore، تجهیزات، خدمات و ادوات دریایی، شیلات و آبزیان است.

وی بیان کرد: نیروی دریایی راهبردی، اقیانوس‌شناسی، هواشناسی، نقشه‌برداری و هیدروگرافی، تجسس و نجات دریایی، گردشگری و تفریحات دریایی، هوشمندسازی دریایی، محیط زیست دریایی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، دانشگاه‌ها، موسسات، مراکز آموزش عالی علوم و فنون دریایی، استارت‌آپ‌ها، ایده‌ها و فن بازارهای دریایی، انرژی‌های نو از دریا، موسسات رده بندی و استاندارد، بیمه و موسسات مالی و اعتباری، انجمن‌ها و اتحادیه‌های علمی و مهندسی دریایی، فدراسیون‌ها و انجمن‌های ورزش‌های آبی نیز از دیگر محورهای برگزاری این رویداد است.

رضائیان با بیان اینکه تحقق توسعه و اقتصاد دریا محور از اهداف اصلی این نمایشگاه است، گفت: بهره‌مندی از فرصت‌های بیشمار دریا و موقعیت راهبُردی و استثنایی کشورمان در دریا با هدف کمک به رونق توسعه، پیشرفت و بالندگی پایدار کشور تعهد ملی را متوجه مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی دریایی کرده است که این رویداد به ارائه دستاوردها و توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی به مدیران به منظور توجه به حوزه دریا کمک می‌کند.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.irna.ir/news/85205694

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50795

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.