ساخت نخستین شناور ایربوت کشور در خوزستان

نخستین شناور ایربوت در کشور به سفارش اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان و تحت نظارت موسسه رده بندی و کارشناسان این اداره کل طراحی و در داک یارد اروندان ساخته و به آب انداخته شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد نظری سرپرست معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان ضمن اعلام این خبر گفت: به دنبال اتمام مراحل ساخت شناور مذکور ٢۵ مردادماه فرآیند به‌آب اندازی و انجام آزمایش‌های اولیه با موفقیت صورت پذیرفت.

او در تشریح ویژگی‌های فنی این دستاورد فنی متخصصان داخلی کشور افزود: شناور مذکور با طولی در حدود ۷ متر، موتوری با توان ۵۷۰ اسب بخار و با ظرفیت حمل ۵ سرنشین به همراه دو برانکارد، به همت شرکت هورسان دریا فن و با اتکاء بر توان نیروی‌های متخصص، مطابق با استاندارد‌های بین المللی طراحی و اجرایی گردید.

سرپرست معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان افزود: با اجرای این پروژه علاوه بر افزایش توان عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی (ره) در انجام وظیفه حاکمیتی جستجو و نجات دریایی به ویژه در مناطق کم عمق و باتلاقی، امکان امدادرسانی در مواقع بروز آبگرفتگی مناطق شهری فراهم می‌آید.

در خلال انجام این پروژه و در اثر حمایت مستمر از تلاش دست اندرکاران، زمینه برای رشد و شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان و نیرو‌های انسانی خلاق به عنوان سرمایه‌های ارزشمند و اصلی این آب و خاک مهیا شد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.yjc.ir/fa/news/8524138

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50734

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.