رونمایی از صدها سامانه و تجهیزات راهبردی جدید نیروی دریایی سپاه

با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از مقامات لشکری و کشوری، صدها سامانه و تجهیزات راهبردی جدید نیروی دریایی سپاه رونمایی و به توانمندی‌های این نیرو الحاق شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از تابناک، این سامانه‌ها و تجهیزات، محصول تلاش دانشمندان و متخصصان سازمان هوا و فضا، سازمان صنایع دریایی، سازمان هوایی و صنایع الکترونیک وزارت دفاع و همچنین شرکت‌های دانش بنیان، بخش خصوصی و مراکز تخصصی نیروی دریایی سپاه است.

بر اساس این گزارش، انواع پهپادهای شناسایی، اطلاعاتی، تهاجمی و رزمی، انواع خودروهای پشتیبانی و فرماندهی، سامانه های جمع‌آوری، آفند و پدافند الکترونیکی در حوزه جنگال از سامانه‌ها و تجهیزات جدیدی هستند که در بین محصولات رونمایی شده دیده شد.

همچنین انواع کامیون‌های پرتاب موشک های کروز به همراه سامانه‌های راداری و فرماندهی و چند صد فروند موشک کروز و بالستیک از برد ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلومتر نیز از جمله سامانه‌ها و تجهیزاتی است که امروز به توان نیروی دریایی سپاه الحاق و افزوده شد.

سردار سرلشکر سلامی:‌ ساختمان اصلی قدرت ما ناپیداست و در تحریم دشمنان به قدرت رسیده‌ایم

سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران در یازدهمین آیین الحاق سامانه ها و تجهیزات جدید به نیروی دریایی سپاه که با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد، با بیان اینکه امروز و در امتداد ۴۵ سال گذشته برای ما یک روز خاطره انگیز و فراموش نشدنی و در واقع «یوم الله» است، اظهار کرد: ما آموخته‌ایم که از میان دشمنی‌ها، سختی‌ها، فشارها و جنگ‌ها قدرت اسلام را تکوین و تکامل بدهیم و با حرکت از درون خطرات و گذرگاه تهدید ها و از میان نیازها، احساس قدرت و ضرورت قوی شدن را بیابیم.

وی افزود: ملت‌هایی استقلال و کرامتشان حفظ می‌شود که قدرتمند باشند. ملت ایران با آگاهی از نظام ناعادلانه موجود برای ساخت قدرت که در نگاه قدرت‌ها، ضعیف‌ها اهمیتی جز تسلط بر سرنوشت آن‌ها ندارد، راه قوی شدن را یافته است و مجهز شدن برای جهاد پیروزمندانه و شرافتمندانه را ضامن سعادت خود می‌داند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: امروز به واسطه شناخت و درگیری با دشمن رشد کرده ایم. با سابقه دهه ها ایستادگی در میدان تهدیدها و مخاطرات، راه مقتدر شدن را پیدا کرده ایم، در واقع دشمن عامل رشد ما بوده است.

سردار سرلشکر سلامی با اشاره به حضور مستقیم دشمن در منطقه و اینکه دشمنی‌های دشمنان ما را مهیا و به صحنه آورد و استعدادهای ما در پرتو نیاز حیاتی برای مقابله با آن‌ها رشد کرد، عنوان کرد: آرایش سیاسی و نظامی دشمن و نزدیک‌تر شدن آن‌ها به ما در منطقه، شکوفایی استعدادهای ما را رقم زد و ترسیم نقشه جامع پیشرفت و قدرتمندتر شدن در ارتفاع و تراز تسلط بر دشمن را آموخت.

سردار سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: برخلاف آنکه حضور دشمن برای ما خطر ساز شود، فرصت ساز شد و با فعال شدن فرصت‌ها و گسستن زنجیره تهدید ها و مخاطرات، افزایش نرخ رشد تولید قدرت دفاعی و نظامی ما حاصل شد.

وی افزود: به واسطه همت بلند و اعتماد به توانستن از محدوده شعار خارج و وارد عرصه عمل و تجربه شدیم، جغرافیای تاثیر گذاری ما گسترده تر شد و با به رسمیت شناخته‌شدن قدرت ما، قلمرو نفوذ شعاع تاثیر و میدان عمل در دوردست پیدا کردیم و به یک ضلع از هندسه قدرت در منطقه و جهان تبدیل شدیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ما امروز تولید کننده قدرت هستیم و نه مصرف کننده قدرت، تصریح کرد: امروز ما از باقی مانده سفره دیگران غذا نمی‌خوریم بلکه خود صاحب سفره ایم و و قدرت ما از درون ذهن‌های جوانان و اندیشمندان این سرزمین ، شکل می گیرد.

سردار سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه تاریخ به این تولید قدرت افتخار می کند،اظهار داشت: امروز سامانه ها و تجهیزات مستقر در میدان، در چشم ما پدیده هایی معمولی هستند، خوشحال می شویم اما همچون سالیان گذشته دیگر تعجب نمی کنیم و شگفت زده نمی شویم.

وی ادامه داد: ذهنیت دشمن این بود که آنان پیشگامان علم هستند، شکستن این ذهنیت خود یک هنر بزرگ بود. دشمن می خواهد ما متوقف شویم اما امروز قدرت ما از توان کنترل و مقابله دشمن عبور کرده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ساختمان اصلی قدرت ما ناپیداست و در تحریم دشمنان به قدرت رسیده‌ایم، تاکید کرد: ملت ایران راه خود را مستقل از اراده قدرت‌ها به پیش می‌برد و برای آنکه دشمن در محاسبات خود دقیق باشد گاهی بخشی از قدرت در حال رشد خود را نشان می‌دهیم.

سردار سرلشکر سلامی با بیان اینکه برای غلبه بر ضعف‌ها و فرسایش قوت‌های دشمن برنامه‌ریزی کرده ایم و چشم در چشم دشمن شاکله قدرت او را از عملیات روانی جدا ساخته ایم و با نفوذ به امنیت دشمن راه غلبه بر او را هم بیابیم، تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کرانه‌ها و اعماق دریاها حضور دارند، اما شعاع تاثیر آن‌ها هر نقطه از اقیانوس هاست، آن‌ها فقط از مرزهای آبی دفاع نمی‌کنند بلکه از منافع ملت ایران در سراسر جهان دفاع می‌کنند و پشتوانه امنیت دریانوردی ما این قدرت تکوین یافته روی زمین است که امروز می‌بینیم.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات و حوادث اخیر و تلاش‌های دشمن برای شکستن وحدت و یکپارچگی ملت ایران، خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواست ما را منزوی کند اما جهان به ما اقبال بیشتری نشان داد و در واقع خودشان به انزوا رفتند با جنگ شناختی درصدد بودند ملت ما را از دین دور و جدا سازند اما در عاشورای حسینی و در این ایام، دلدادگی و حضور باشکوه و شورانگیز آنان به ویژه جوانان در مجالس و هیئت‌های عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش را دیدند.

سردار سرلشکر سلامی در پایان طی فرمانی با رمز مقدس یا اباعبدالله الحسین(ع ) رسماََ مجوز الحاق و به کارگیری سامانه ها و تجهیزات جدید را به نیروی دریایی سپاه ابلاغ کرد.

سردار تنگسیری: برخورداری از هوش مصنوعی و افزایش برد از ویژگی‌های موشک‌های جدید کروز و بالستیک است
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استقرار موشک های برخوردار از فناوری هوش مصنوعی و افزایش برد آشکارسازی سامانه‌های جنگ الکترونیک را از شگفتی سازهای برنامه الحاق جدید این نیرو دانست.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در حاشیه یازدهمین آئین الحاق سامانه ها وتجهیزات تخصصی و دفاعی راهبردی به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه گفت: با الحاق این تجهیزات تخصصی و دفاعی ، نیروی دریایی سپاه با هدایت فرمانده ولایی ، رشید ، بصیر و شجاع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی و تلاش دانشمندان و مهندسان جوان و متعهد انقلابی توانسته است گام مهم و مؤثری در ارتقای سطح توان رزم دریایی را رقم زند.

وی افزود: در این مرحله، الحاق تجهیزات، تخصصی و دفاعی موشکی، پهپادی و جنگالی به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه انجام شده است.

دریادار تنگسیری در بیان ویژگی‌ها و مزیت‌های سامانه‌ها و تجهیزات الحاق شده خاطرنشان کرد: از ویژگی موشکهای جدید کروز و بالستیک افزایش برد، کاهش زمان آماده سازی، شلیک چرخشی و از پشت موانع، مقابله با جنگ الکترونیک دشمن ،تغییر هدف پس از شلیک و بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: در سامانه های پهپادی نیز می توان به افزایش زمان پرواز ،بزرگ و سنگین تر شدن سر جنگی ، مقابله جنگ الکترونیک دشمن، شلیک به اهداف متحرک، شناسایی دقیق اهداف دریایی ، اشاره کرد.

وی در ادامه افزایش برد آشکار سازی ،مقابله هدفمند با سامانه های دشمن و قابلیت انجام امور و فرایند شناسایی در همه باندها را از دیگرقابلیت های جدید سامانه های افزوده شده جنگ الکترونیک به توان و سازمان دفاعی نیروی دریایی سپاه برشمرد.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.tabnak.ir/fa/news/1186435

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50338

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.