فرماندهان نیروی دریایی آفریقای جنوبی و ونزوئلا بر تقویت مناسبات با ایران تأکید کردند

فرماندهان نیروهای دریایی آفریقای جنوبی و ونزوئلا در دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بر تقویت مناسبات دفاعی با ایران تأکید کردند.

 

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، امیر دریادار شهرام ایرانی که با هدف شرکت در رژه سالانه نیروی دریایی روسیه به سن پترزبورگ سفر کرده است، شامگاه یکشنبه با برخی مقام‌های چند کشور حاضر در این آیین مذاکره و رایزنی داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در مذاکرات خود با مقام‌هایی از کشورهای شرکت کننده در این آیین، به ویژه کشورهایی که در ماموریت دور دنیای ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش ، میزبان ناوهای کشورمان بودند، درباره راههای توسعه همکاری‌های دریایی، آموزش نیروها، برگزاری رزمایش‌های مشترک، میزبانی از رویدادهای مرتبط با حوزه رزم دریاپایه و نیز تبادل تجربیات دریانوردی گفت‌وگو کرد.

آب‌های آفریقای جنوبی به روی شناورهای نظامی و غیرنظامی ایران باز است
امیر دریادار ایرانی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی، ضمن قدردانی از پذیرایی گرم این کشور از ناوگان ۸۶ ارتش جمهوری اسلامی ایران، از همتای خود برای سفر به ایران و مشارکت در رزمایش‌های دریایی دعوت کرد.
دریاسالار موند لوپز فرمانده نیروی دریایی آفریقای جنوبی نیز با بیان اینکه روابط خوب آفریقای جنوبی و ایران، پایه همکاری‌های رو به رشد نیروی دریایی دو کشور است گفت: آب‌های آفریقای جنوبی و بنادر ما به روی همه شناورهای نظامی و غیرنظامی ایران باز است و آفریقای جنوبی خواستار توسعه هرچه بیشتر همکاری‌های دو نیرو است.

حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش ایران در عرصه بین‌المللی

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین در دیدار با فرمانده نیروی دریایی جمهوری بولیواری ونزوئلا ، با اشاره به موقعیت راهبردی این کشور در غرب اقیانوس اطلس گفت: امروزه نیروی دربایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با توانمندی و اقتدار در تمام صحنه‌های بین‌المللی حضوری فعال دارد.

دریاسالار نیل ژسوس سانچز فرمانده نیروی دریایی ونزوئلا نیز اظهار داشت: همکاری‌های نظامی ایران و ونزوئلا، بویژه در زمینه دریایی بسیار عمیق است و این روابط روز به روز در حال گسترش است.

در این دیدارها کاظم جلالی سفیر و ناخدا رضا خسروی‌مقدم وابسته نظامی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز حضور داشتند.

امسال علاوه بر حضور هیات نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه سالانه نیروی دریایی روسیه، سه فروند شناور رزمی نیروی دربایی ارتش مستقر در دریای خزر با حضور در بندر کاسپیسک در شمال این دریا به رژه دریایی روسیه پیوستند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در مراسم رژه سالانه نیروی دریایی این کشور با قدردانی از مشارکت کشورهای دوست در مراسم امسال، از تقویت مناسبات دفاعی با این کشورها سخن گفت.
دیدارها و مذاکرات امیر دریادار شهرام ایرانی با مقام‌های نیروی دریایی روسیه و دیگر کشورهای حاضر در مراسم روز نیروی دریایی روسیه ادامه دارد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.irna.ir/news/85185414

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50207

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.