فراهم سازی زیرساخت‌های ارایه خدمات مخابراتی برای سرمایه‌گذاران در مجتمع بندری امام‌خمینی(ره)

 مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان از فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای ارایه خدمات مخابراتی مطلوب بر بستر فیبر نوری به بهره‌برداران و سرمایه گذاران در مجتمع بندری امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: فازهای سه‌گانه پروژه FTTX در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به عنوان بندر پیشگام در پوشش کامل فیبر نوری اجرا شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: با اجرای فازهای سه‌گانه پروژه FTTX در مجتمع بندری امام خمینی(ره) به عنوان بندر پیشگام در پوشش کامل فیبر نوری، زیرساخت لازم برای ارائه خدمات مخابراتی مطلوب بر بستر فیبر نوری به بهره‌برداران و سرمایه‌گذاران فراهم شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ادامه داد: مجتمع بندری‌امام خمینی(ره) به عنوان بندر پیشرو درحوزه خدمات مخابراتی، فاز مطالعاتی پروژه FTTX را در سال ۱۳۹۵ با اتکاء بر توان متخصصان بومی و داخلی آغاز و با مهاجرت از کابل مسی به فیبر نوری، اجرای فاز اول آن را در دستور کار قرار داد.

گرایلو با اشاره به طراحی و جانمایی تجهیزات پسیو و اکتیو و طراحی نقشه اجرایی توضیح داد: در سال‌های ۱۳۹۷ مناقصه فاز اول پروژه FTTX با محوریت محدوده انبارهای اسکله ۱۰ تا اسکله ۳۴، فاز دوم این پروژه در سال ۹۸ و با محوریت ساختمان‌های اداری و محدوده اسکله سیلو و در سال ۱۴۰۱ فاز سوم پروژه FTTX به عنوان آخرین فاز، در محدوده اراضی پشتیبانی و با تحت پوشش قرار دادن کلیه شرکت‌های واقع در آن منطقه به اجرا رسید.

وی در خصوص مزایای حاصل از اجرای این طرح تصریح کرد: ارائه خدمات نوین مخابراتی بر بستر فیبرنوری، سرعت بالای انتقال دیتا، کاهش هزینه نگهداری نسبت به کابل مسی، افزایش امنیت و اطمینان، امکان ارائه خدمات فیبرنوری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از اهم مزایای حاصل از اجرای پوشش کامل آن در این مجتمع بزرگ بندری است.

گرایلو خاطرنشان کرد: با اجرای کامل این پروژه، دوره جدیدی از کاربری فیبرنوری ایجاد شده است چرا که در گذشته فیبرنوری در لایه توزیع (Distribute) سرویس مخابراتی انجام می‌گرفت، اما در این پروژه، فیبرنوری در لایه دسترسی (Access) یعنی نزدیکترین سطح به مشترک، مورد استفاده واقع شده است و نقاط قوت فیبرنوری در این حالت محسوس‌تر است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:http://news.mrud.ir/news/140333

لینک کوتاه: https://seanews.ir/50107

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.