میزبانی ایران در دهمین اجلاس روسای گمرکات اکو

میزبانی از دهمین اجلاس شورای روسای کل گمرکات کشورهای عضو اکو (CHCA) و نهمین نشست کمیته ترانزیت گمرکی به جمهوری اسلامی ایران محول شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، پس از لغو میزبانی ایران برای اجلاس سالانه سازمان جهانی دریانوردی و تلاش‌ها برای جلوگیری از کسب میزبانی اجلاس آینده این سازمان، با پیگیری‌های گمرک جمهوری اسلامی ایران، میزبانی اجلاس آینده روسای گمرکات اکو (CHCA) به جمهوری اسلامی ایران محول شد.

بر اساس اعلام گمرک ایران، اهمیت میزبانی اجلاس آینده روسای گمرکات اکو از آن جهت است که دولت سیزدهم بر توسعه همکاری‌ها و مناسبات اقتصادی با کشورهای همسایه و اتحادیه‌های منطقه‌ای تاکید دارد.

بر اساس این گزارش، نهمین اجلاس شورای روسای کل گمرکات کشورهای عضو اکو (CHCA) و هشتمین نشست کمیته ترانزیت گمرکی که به صورت پیوسته در روز ۲۷ و ۲۸ تیر ماه ۱۴۰۲ (۱۹-۱۸ ژوئیه ۲۰۲۳) در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان با حضور فعال هیات اعزامی گمرک جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که در خلال برگزاری این اجلاس میزبانی دهمین اجلاس شورای روسای کل گمرکات کشورهای عضو اکو و نهمین نشست کمیته ترانزیت گمرکی به جمهوری اسلامی ایران محول شد.

شایان ذکر است اجلاس روسای گمرکات اکو، عالی‌ترین نشست گمرکات عضو این سازمان مهم منطقه‌ای می‌باشد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع:https://www.irna.ir/news/85177545

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49919

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.