تخلیه و بارگیری هم‌زمان ۱۶ کشتی حامل ۸۱۵ هزار تن کالا در بندر امام خمینی(ره)

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه بندر امام خمینی (ره) وسیع‌ترین منطقه ویژه اقتصادی بندری کشور است گفت: هم‌اکنون عملیات تخلیه و بارگیری همزمان ۱۶ فروند کشتی در این منطقه ویژه به تناژ بیش از ۸۱۵ هزار تن انواع کالا در جریان است.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داوود چگنی معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه بندر امام خمینی (ره) وسیع‌ترین منطقه ویژه اقتصادی بندری کشور است گفت: هم‌اکنون عملیات تخلیه و بارگیری همزمان ۱۶ فروند کشتی در این منطقه ویژه به تناژ بیش از ۸۱۵ هزار تن انواع کالا در جریان است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با تأکید بر اینکه تخلیه و بارگیری این میزان کالا با استفاده از توان بالای مدرن‌ترین تجهیزات استراتژیک بندر امام خمینی(ره) در حال انجام است، اظهارکرد: از مجموع این کشتی‌ها، هفت شناور حامل کالاهای اساسی( شامل دانه روغنی، سویا، ذرت) به تناژ بیش از ۴۹۸ هزارتن است.

چگنی با بیان اینکه سه شناور نیز حامل کالای MDF به تناژ بیش از ۸۸ هزار تن است، ادامه داد: علاوه بر این نیز ۲ شناور حاوی ذغال سنگ به تناژ ۸۲ هزار تن و چهار شناور دیگر حامل کالاهای صادراتی مانند سنگ آهن، کلینکر، روغن صنعتی و مازوت به تناژ بیش از ۱۵۴ هزار تن هستند.

‎وی به ارتقای شاخص‌های تخلیه و بارگیری، تامین تجهیزات جدید توسط بخش خصوصی و همچنین حفظ و ارتقاء آماده بکاری تجهیزاتی در مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: از تجار، صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی دعوت می‌شود تا با استفاده ظرفیت‌های این بندر نسبت به تخلیه و بارگیری کشتی‌ها اقدام کنند تا ضمن برخورداری از مزایای تسریع در عملیات تخلیه کشتی‌ها، زمینه دسترسی سریع به بازارهای مصرف در داخل کشور نیز فراهم شود.

‎چگنی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری در مجموع هفت میلیون تن انواع کالاها در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) تخلیه و بارگیری شده است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: http://news.mrud.ir/news/139338

لینک کوتاه:

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.