عملیات اجرایی اراضی 2400 هکتاری بندر شهید رجایی در سفر دولت آغاز خواهد شد

استاندار هرمزگان ضمن آمادگی اداره‌کل بنادر و دریانوردی این استان در سفر رییس جمهور، بر سرعت بخشی به طرح‌های آماده بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی آن‌ها در قالب بسته سفر رییس جمهور به هرمزگان تاکید کرد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، مهدی دوستی در نشست با صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، ضمن قدردانی ازاقدامات عمرانی سازمان بنادر در جزیره ابوموسی افزود: در سفر رییس جمهور به استان بخش‌هایی از جمله برج کنترل ترافیک و سازه‌های دریایی این جزیره افتتاح خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت سرعت‌بخشی به آغاز عملیات اجرایی بندرگاه جدید بندرلنگه، گفت: عملیات احداث این بندر در پس‌کرانه و خشکی باید در سفر رئیس جمهوری آغاز و برای این مهم زمین به اندازه کافی تخصیص پیدا کند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی در استان هرمزگان، سازمان بنادر مجموعه سه مارینا در نخل ناخدای بندرعباس، پشت شهر و جزیره هرمز در قالب اکوسیستم کوچک گردشگری ایجاد و تا عید نوروز امسال بخش‌هایی از طرح نخل ناخدا به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته دوستی؛ در این سفر همچنین عملیات اجرایی طرح پرظرفیت اراضی 2 هزار و 400 هکتاری بندر شهید رجایی که تمام تعاملات اقتصادی بین‌المللی با همسایگان شمالی و جنوبی در آن دیده شده آغاز می‌شود.

وی در حوزه بندرگاه سیریک نیز گفت: علاوه بر اینکه کار بندری و سخت‌افزاری این بندر رو به پایان است، اما با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان بنادر و دریانوردی استان در بعد نرم‌افزاری نیز تمام رویه‌های صادرات، واردات، ترانزیت داخلی و خارجی اخذ و ابلاغ شده است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بندر جاسک نیز با سرعت درحال انجام است، خاطرنشان کرد: توسعه این بنادر نشان می‌دهد که دولت به این جمع‌بندی رسیده که اولویت در حوزه اقتصاد مردم‌پایه است بنابراین در سواحل بسترهایی فراهم می‌کند که مردم بتوانند اقتصاد محلی را در استان هرمزگان تقویت کنند.

 

بازنشر محتوا: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63530

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49488

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.