موافقتنامه اجرایی راه آهن رشت_ آستارا به امضاء رسید

در پایان نشست سه جانبه ایران، هند و روسیه موافقتنامه اجرایی راه آهن رشت_ آستارا توسط نمایندگان ایران و روسیه به امضاء رسید.

به گزارش خبرنگار سی نیوز،در حاشیه نشست سه‌جانبه ایران، هند و روسیه که به میزبانی وزیر راه و شهرسازی کشورمان با مشارکت ۱۳ کشور برای تسهیل تردد در کریدور شمال-جنوب و با حضور مقامات کشورهای مختلف در تهران با عنوان «توسعه کریدور حمل و نقل بین المللی شمال-جنوب» برگزار شد، موافقتنامه اجرایی پروژه رشت_ آستارا میان دو کشور ایران و روسیه به امضاء رسید.

بر اساس این گزارش، موافقتنامه اجرایی پروژه رشت_ آستارا به امضای شرکت‌های معرفی شده از سوی دو کشور ایران و روسیه رسید و به گفته معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی طراحی این پروژه تا پایان سال ۲۰۲۳ انجام شده و عملیات اجرایی آن نیز اوایل سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

در این موافقتنامه مدت زمان پروژه، قوانین و شرایط اجرایی پروژه، ضمانت‌نامه‌ها و … مشخص شده است و با اجرای آن، گروه‌هایی از ایران و روسیه در پروژه مستقر می‌شوند.

زمان اجرای این پروژه ۳ الی ۴ سال تخمین زده شده است.

لازم به ذکر است نشست سه‌جانبه ایران-هند و روسیه با هدف تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب، سه شنبه 13تیر 1402 با حضور مقامات روسیه و هند و سفرای کشورهای حوزه دریای‌خزر، خلیج‌فارس و دریای عمان به میزبانی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در تهران برگزار شد.

 

انتشار :سی نیوز

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

لینک کوتاه: https://seanews.ir/49412

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.