کاهش ۵ درصدی شاخص جهانی کانتینر در هفته گذشته

شاخص جهانی کانتینر Drewry شاهد کاهش ۵.۳ درصدی در هفته منتهی به ۱۶ ژوئن بود که این اُفت شاخص در ۳۶ ماه گذشته بی‌سابقه است.

به گزارش سی نیوز به نقل از گروه بین‌الملل مانا؛ سایت کانتینر نیوز با انتشار این خبر اعلام کرد شاخص جهانی کانتینر Drewry در هفته منتهی به ۱۶ ژوئن به ۱۵۹۲ دلار رسید که بیشترین اُفت هفتگی به شمار می‌رود.

بر‌اساس این گزارش این کاهش شاخص در حالی صورت می‌گیرد که کارگران برخی بنادر آمریکا در اعتصاب به سر می‌برند که پیش‌بینی کارشناسان بر این اساس بود که این موضوع باعث بالا رفتن شاخص‌ها شود، اما چنین نشد.

بر‌اساس این گزارش نرخ‌ها در مسیر شانگهای – روتردام به پایین‌ترین حد خود یعنی ۱,۳۴۹ دلار رسید که از اکتبر ۲۰۱۹ میلادی تا کنون بی‌سابقه است.

از سوی دیگر مسیر‌های تجاری چین و آمریکا و بالعکس شاهد کاهش میانگین نرخ‌های ۸ درصدی بود که بدترین ارقام از اواسط ژوئن ۲۰۲۰ میلادی تا‌کنون است. از سوی دیگر تجارت بین مسیر‌های اروپایی اقیانوس اطلس تا آمریکا ۵ درصد پایین آمد.

در ادامه این گزارش آمده است صادرات چین و آمریکا در ماه می ۱۸ درصد کاهش یافت و صادرات چین به آمریکا در این ماه به ۲۸۳ میلیارد دلار رسید که ۷.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش نشان می‌دهد.

همچنین واردات چین از آمریکا به ۲۱۷ میلیارد دلار در ماه آوریل رسید که نسبت به سال قبل کاهش نشان می‌دهد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

لینک منبع: https://mana.ir/fa/news/96193

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48751

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.