ضرورت توجه به ظرفیت‌های دریایی و بندری ایران و قطر

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر با اشاره به اینکه ظرفیت همکاری مشترک دریایی و بندری بین دو کشور مغفول مانده است، خواستار حمایت جدی دولت از سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه دریایی و بندری ایران و قطر شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عدنان موسی‌پور، با اشاره به اینکه یکی از شاخص‌های اقتصاد سالم در هر کشوری، میدان‌دار بودن بخش خصوصی در فعالیت‌های اقتصادی است، اظهار داشت: اگر مراودات تجاری برای یک کشور مهم تلقی شود باید به مقوله حمل‌ونقل به ویژه‌ حمل‌ونقل دریایی توجه جدی داشته باشیم و به ارتباط تجاری با همسایگان اهمیت دهیم.

نباید فعالیت بخش خصوصی به شناورهای کوچک محدود شود
وی ادامه داد: در حوزه حمل‌ونقل دریایی عموما بخش خصوصی به صورت خرد ورود کرده و عمده فعالیت‌ها به شناورهای کوچک مربوط می‌شود، بنابراین باید در مسیری گام برداریم که شاهد مشارکت بخش خصوصی در حوزه کلان حمل‌ونقل دریایی به ویژه شناورهای بزرگ باشیم.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر با بیان اینکه اگر قرار باشد با ظرفیت بیشتر و بهتر در حوزه حمل‌ونقل دریایی فعالیت کنیم نیازمند سرمایه‌گذاری سنگین بخش خصوصی در حوزه شناورهای بزرگ هستیم، عنوان کرد: حمل‌ونقل دریایی باید به صورت ویژه مورد حمایت قرار گیرد و شاهد توسعه آن در بخش‌های مختلف باشیم.

موسی‌پور با اشاره به اینکه ظرفیت‌های همکاری دریایی و بندری بین ایران و قطر مغفول مانده است، اظهار کرد: باید شاهد سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه دریایی و بندری بین ایران و قطر با هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی باشیم و از ظرفیت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بهره‌مند شویم.

باید سیستم‌ حمل‌ونقل دریایی بین ایران و قطر، قدرتمند شود
وی افزود: ایران و قطر در حوزه دریایی و بندری ظرفیت‌های فراوانی دارند و باید تفاهم‌نامه‌های اثرگذاری از سوی دولتمردان دو کشور به منظور همکاری در حوزه دریایی و بندری منعقد شود و شاهد تحقق برنامه‌های اجرایی در حوزه حمل‌ونقل دریایی بین دو کشور باشیم.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر با تاکید بر اینکه باید سیستم‌ حمل‌ونقل دریایی بین ایران و قطر، قدرتمند شود، گفت: توسعه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و قطر موجب بهبود حمل‌ونقل دریایی با سایر کشورهای منطقه خواهد شد و به طور مثال می‌تواند روی روابط تجاری ایران و امارات تاثیر بگذارد.

موسی‌پور با اشاره به اینکه نباید نسبت به ظرفیت‌ موجود دریایی و بندری بین ایران و قطر بی توجه بود، گفت: بنابراین باید با هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی در مسیر همکاری‌های مشترک دریایی و بندری بین ایران و قطر گام برداریم و بتوانیم از ظرفیت‌های اقتصادی به بهترین شکل استفاده کنیم.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.pmo.ir/fa/news/63176

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48453

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.