نقش آفرینی کریدور شمال- جنوب در ترانزیت کالاهای بشردوستانه

اولین کالاهای بشردوستانه اهدایی به کشور افغانستان،ازطریق به‌کارگیری بیش از یکصد دستگاه کانتینر متعلق به ناوگان کشتیرانی،وارد چابهار و پس از تخلیه و بارگیری و به مقصد کشور افغانستان ارسال شد.

به گزارش  سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، براساس توافق چندجانبه صورت گرفته میان ایران و کشورهای دوست، مقرر گردید با به کارگیری ظرفیت‌های موجود در بنادر چابهار، کمک‌های بشردوستانه جامعۀ بین‌الملل از این طریق به مقصد کشور افغانستان ارسال شود.

در این راستا و با حضور نقش‌آفرین گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت راهگذر شمال _ جنوب که پیش‌تر از طریق سایر رقبای منطقه‌ای محدود شده بود، مجدداً با توافقات صورت گرفته به معبر اصلی ارسال کالا به افغانستان تبدیل گردید.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اواخر سال گذشته با هدف بهره‌برداری مطلوب از زیرساخت‌ها، تجهیزات بندری و ظرفیت‌های چابهار به منظور توسعه عملیات کانتینری و دسترسی صاحبان کالا به شبکه حمل‌ونقل دریایی کانتینری؛ سرویس‌های منظم کشتیرانی از مبدأ بندر چابهار به مقاصد گوناگون را با قدرت بیشتر آغاز کرده است.

با حضور فعال و جدی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و با راه‌اندازی سرویس‌های منظم کانتینری از مبدأ و به مقصد چابهار توسط ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اواسط سال ۱۴۰۱، علاوه بر افزایش قابل توجه عملکرد کانتینری بنادر چابهار، مسیرهای جدیدی به کشورهای همسایه از طریق کریدور بین المللی شمال-جنوب نیز ایجاد شده است.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://www.mehrnews.com/news/5807119

لینک کوتاه: https://seanews.ir/48452

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.