ناوشکن دماوند آماده ماموریت نداجا در دریای خزر می شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: زیردریایی بعثت علاوه بر اژدر به موشک‌های زیرسطح به سطح و زیر سطح به هوا تجهیز خواهد شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از اقتصادسرآمد، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره جدیدترین دستاوردها و الحاق‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه نیروی دریایی ارتش برای توسعه یگان‌های مستقر در دریای خزر گفت: منطقه ماموریتی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر هم هست؛ در دریای خزر ناوشکن دماوند آماده شده است که به زودی الحاق عملیاتی آن انجام می‌شود.

وی افزود: نگاه ما به دریای خزر نظامی نیست، چون اصلا فضای این موضوع را ندارد و ابعاد دریای خزر برای امکانات و تجهیزاتی که در اختیار نیروی دریایی ارتش است کوچک است و امروز بردهای ما اقیانوسی و بسیار فراتر از این حوزه است، اما به دلیل امنیت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و حفظ منافع و منابعی که در دریای خزر وجود دارد، قطعا نگاه ما به دریای خزر هم است و در آینده نزدیک خزر از بعد اقتصادی و تجاری شلوغ‌تر خواهد شد؛ لذا دریانوردان همواره به دلیل برقراری امنیت و ایمنی‌شان نیاز به حمایت دارند که با حضور یک واحد رزمی آموزش دیده به دریانوردان ما آرامش و دلگرمی می‌دهد و در این راستا برنامه توسعه و حمایتی خواهیم داشت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: ناوگان شمالی نیاز به حضور زیردریایی ندارد و جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد به ویژه نیروی دریایی از نظر تجهیزاتی، امروز به درجه‌ای رسیده که در مقیاس اقیانوسی عمل می‌کند و دریای خزر برای نیروی دریایی دغدغه نیست.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای ساخت ناوهای سنگین‌تر، اظهار داشت: در ناوگان جنوب تناژ بین ۲۵۰۰ تن تا ۱۰هزار تن را در دستور کار داریم، طراحی تمام و کار ساخت آغاز شده است. اولین ناوشکن سنگین با تناژ حداقل ۵۵۰۰ تن ظرف یک الی دو سال آینده آماده و به ناوگان الحاق خواهد شد.

امیر دریادار ایرانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه زیردریایی بعثت چه زمانی رونمایی خواهد شد و چه مشخصه‌های برتری نسبت به فاتح خواهد داشت، گفت: زیردریایی بعثت سنگین حساب می‌شود و از لحاظ تناژ و وزن بزرگتر و سنگین‌تر از فاتح خواهد بود؛ چون ابعاد تغییر کرده است و ما پیش بینی می کنیم بتواند مداومت بیشتری را در زیر آب داشته باشد.

 

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://eghtesadsaramad.ir/Newspaper/item/111663

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46769

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.