ورود سومین کشتی کانتینری چین به بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از پهلودهی و تخلیه سومین کشتی کانتینری از خط مستقیم کشتیرانی بنادر چین به بندر چابهار از ابتدای سالجاری خبر داد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، قاسم عسکری نسب اظهارداشت: در سال جدید بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار میزبان پنج کشتی کانتینری بوده که در مجموع ۶ هزار و ۳۵۰ TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شده است.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی خط مستقیم و منظم کشتیرانی بین بنادر کشور چین و بندر شهید بهشتی چابهار در سال جدید سه کشتی کانتینری در این بندر تخلیه شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه با راه اندازی خط مستقیم و منظم بین بنادر کشور چین و بندر چابهار، کالا با هزینه و زمان کمتری به دست تجار و صاحبان کالا می رسد عنوان کرد: در سالجاری سه هزار و ۳۴۰ TEU کانتینر از کشور چین بصورت مستقیم وارد بندر شهید بهشتی چابهار شده که رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

وی افزود: در سالجاری نیز یک کشتی از مقصد کشور هند با خط مستقیم کشتیرانی بین بنادر کشور هند و بندر چابهار با ۲۶۰ TEU کانتینر وارد بندر شهید بهشتی چابهار شده که رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می دهد.

 

بازنشر خبر: سی نیوز

منبع: https://irna.ir/xjMfMq

لینک کوتاه: https://seanews.ir/46567

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.