سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد تومانی در بندر تجاری شادگان

بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه روند سرمایه‌گذاری دولتی و بخش خصوصی در بندر شادگان همواره ادامه دارد، گفت: حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این مجموعه بندری ۱۱۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقائی مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در جریان بازدید استاندار خوزستان از بندر شادگان اظهارداشت: باید توجه داشت که زیرساخت‌های بسیارخوبی در این مجتمع بندری صورت گرفته که تسهیل کننده فعالیت‌های تجاری منطقه شده است.

وی ادامه داد: فعالیت بندر شادگان، باعث پشتیبانی و توسعه هرچه بیشتر کسب و کارهای محلی در منطقه شده است و این روند نیز باید با جدیت بیشتر نسبت به گذشته انجام شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به انجام ۱۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری شادگان اظهارداشت: به واسطه این حجم از سرمایه‌گذاری، بخشی از پروژه ها بهره‌برداری برداری رسیده و بخش دیگری از پروژه‌ها در مرحله عملیات اجرایی هستند.

آقائی خاطرنشان کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه اسکله، انبارش کالا و محوطه‌سازی است و ظرفیت صادرات و واردات بندر شادگان را به ۱۰۰ هزار تن رسانده است.

وی با اشاره به اینکه ورود و خروج شناور در بندر شادگان طی ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵۰ درصد رشد داشته است، افزود: یکی از دستاوردهای موفق در حوزه تجاری بندر شادگان، صادرات ۱۰۵ هزار راس دام طی سال جاری است؛ لذا از بندر شادگان می‌توان به عنوان یکی از بنادر مطرح منطقه در حوزه تجاری نام برد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان تصریح کرد: موضوع فعالیت کالای همراه ملوان(ته‌لنجی) در بندر شادگان نیز باید راه‌اندازی شود تا در حوزه کسب و کارهای محلی منطقه، شاهد تحولات اساسی باشیم.

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان وی بیان داشت: این موضوع با جدیت در حال پیگیری است و برای تحقق آن نیاز به همکاری دستگاه های مختلفی در حوزه تجاری هستیم.

 

بازنشر: سی نیوز

منبع: news.mrud.ir/news/125998

لینک کوتاه: https://seanews.ir/43448

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.