سخنگوی کشتیرانی والفجر: خط منظم کشتیرانی چابهار-بنادر هند فعال شد

سخنگوی کشتیرانی والفجر از فعال شدن خط منظم کشتیرانی چابهار به بندر هند خبر داد و گفت: 15 سفر دریایی از چابهار به بنادر هند طی سه ماه اخیر انجام شده است.
به گزارش سی نیوز به نقل از مانا، عباس کابوسی سخنگوی شرکت کشتیرانی والفجر در جمع خبرنگاران گفت: طی سه ماه اخیر، 15 سفر دریایی را از بندر چابهار به بنادر هند و بالعکس انجام شده؛ این در حالی است که تردد از بندر چابهار به کشورهای شرق دور از جمله هند رو به رشد است.
وی افزود: نخستین شناور با ظرفیت کامل 550 TEU کانتینر طی هفته های گذشته از بنادر هند به چابهار رسیده و بار آن به صورت کامل تخلیه شده است.این در حالی است که هم اکنون شرکت کشتیرانی والفجر خط کشتیرانی منظم و مستقیمی را بنادر هند برقرار کرده که آماده حمل کالا بین این بنادر و بندر چابهار است.
کابوسی تاکید کرد: شرکت کشتیرانی والفجر، در مسیر بنادر جنوبی خلیج فارس به چابهار نیز با کاهش نرخ کرایه حمل و بهبود برنامه زمانبندی ها، زمان حمل بار در این مسیر را نیز کاهش داده است.
وی با اشاره به فعالیت این شرکت در بخش حمل و نقل مسافری نیز اعلام کرد: با رفع محدودیت های کرونایی طی سال جاری خطوط مسافری از بندرعباس به شارجه، بندر لنگه به دبی و خرمشهر به کویت فعالیت عادی خود را داشته اند و با توجه به افزایش نرخ بلیط هواپیما در مسیرهای یاد شده، استقبال مسافران از سفر با شناورهای مسافری کشتیرانی والفجر افزایش داشته است.
وی افزود: بر این اساس کشتیرانی والفجر طی 9 ماهه سال جاری نزدیک به 70 هزار نفر مسافر در خطوط یاد شده جابجا کرده و طی مدت یاد شده نیز افزایش کیفیت خدمات از جمله اجرای پروتکل های بهداشتی کرونایی و همچنین بهبود پذیرایی از مسافران را در دستور کار قرار داده است.
کابوسی خاطر نشان کرد: در صورت تامین سوخت یارانه‌ای، کشتیرانی والفجر آمادگی آن را دارد که خط مسافری چابهار به عمان را نیز در اسرع وقت راه‌اندازی و برقرار سازد.
سخنگوی شرکت والفجر گفت: در بخش فراساحل نیز کشتیرانی والفجر با دارا بودن جوان ترین و بزرگترین ناوگان تحت پرچم ایران فعالیت های خود را توسعه داده؛ این در حالی است که 11 فروند شناور فراساحل متعلق به این کشتیرانی به صورت کامل تحت پرچم ایران فعالیت نموده که بعضا به عنوان شناور تحت پرچم ملی در نوع خود کم نظیر هستند.
وی افزود: کشتیرانی والفجر در بخش فراساحل همکاری تنگاتنگی با حوزه نفت کشور دارد. شناورهای فراساحل کشتیرانی والفجر کمترین خروج از سرویس را درمیان شرکت های مشابه همکار با حوزه نفت کشور دارند ضمن اینکه تمامی تعمیرات این شناورها در یارد تعمیرات کشتی پرشیا هرمز متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.

 

بازنشر و تبادل خبر: سی نیوز

منبع: خبرگزاری مانا(وابسته به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران)

لینک کوتاه: https://seanews.ir/42784

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.