تخصیص سوخت به توسعه بنادر آبادان کمک می کند

مدیر اداره بنادر و دریانوردی آبادان با بیان اینکه سوخت برای توسعه بنادر آبادان مهم است اعلام کرد : سوخت یارانه ای به بندر ما سالی یک بار در سال اختصاص پیدا می کند در حالی که در سایر بنادر این تخصیص سوخت بیشتر است.

به گزارش سی نیوز به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی کامبیز مالکی زاده مدیر بنادر و دریانوردی آبادان ضمن اشاره به به ظرفیت های بندر اروند اظهار داشت : بندر اروند کنار بزرگترین بندر آبادان با ۲۴ هکتار است .

وی با بیان اینکه در ۲۲ بهمن از ۳ پروژه این بندر بهره برداری می شود افزود: بندر اروند کنار دقیقا روبروی شهر فاو عراق قرار دارد که یادآور عملیات والفجر است .

مالکی زاده با بیان اینکه در بندرداری ۳ اصل را باید رعایت کرد افزودد: سریعتر ، ایمن تر، ارزان‌تر سه اصل مذکور است.

وی گفت : به جهت ساختار قدیمی شناور ها محدودیت ها فوق برای ما وجود دارد.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان تصریح کرد : ما از فلزی شدن شناورها استقبال می کنیم ولی فرهنگ سازی برای تعویض لنج ها به شناورها وجود ندارد لذا ما برای فرهنگ سازی اقدامات مثبتی انجام داده ایم .

مالکی زاده گفت : سازمان بنادر نقش خودش را در اقتصاد منطقه ای به خوبی ایفا کرده است لذا به علت محدودیت های کرونایی این اداره کل با کاهش درآمد نیاز مواجه شده است .

به گفته مالکی زاده ستاد مبارزه‌ای قاچاق کالا متولی تخصیص سوخت یارانه ای به بنادر است .

وی با بیان اینکه در دهه فجر افتتاح پروژه هایی را خواهیم داشت ، خاطر نشان کرد : پروژه‌هایی که در اروند داریم شامل ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات صرف شده است .

مالکی زاده گفت : انبار و ساختمان اداری بندر چویبده نیز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبارات برای آن صرف شده است.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به پروژه های مسئولیت اجتماعی این اداره کل گفت : ما آسفالت جاده های منتهی به بندر را با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان انجام داده ایم.

وی به تخلیه و بارگیری کالا در بندر آبادان اشاره کرد و تصریح کرد :در ۹ماهه گذشته ۱۱۰هزلر تن تخلیه و بارگیری داشته ایم .

مالکی زاده در رابطه نوسازی ناوگان مسافری دریایی گفت : ما در اهداف خود جابجایی ۷۵هزار جابجایی را پیش بینی کرده ایم و این جابجایی را بین المللی درنظر گرفته ایم که ابتدا از آبادان به کویت از کویت به بحرین و از بحرین به قطر جابه جایی داشته باشیم.

وی افزود: لایروبی پایه اسکله ها پالایشگاه نفت آبادان با همکاری ما انجام شد که امیدواریم صادرات از پای همین اسکله ها انجام شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.