آمریکا ۱۰ نهاد دریایی روسیه را تحریم کرد 

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور ۱۰ نهاد روسیه را که در حوزه دریا فعال هستند، در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا پس از سفر ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به واشنگتن گفت: ما متعهد به ادامه تحمیل عواقب شدید بر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور آمریکا و حامیان او در جنگ غیر منطقی روسیه علیه اوکراین هستیم.

وی تصریح کرد: در پی عملیات نیروی دریایی روسیه علیه بنادر اوکراین، از جمله بنادری که غذا و غلات مورد نیاز جهان را تامین می کنند، امروز آمریکا تحریم هایی را علیه نهادهای دریایی روسیه اعمال می کند.

این مقام دولت بایدن افزود: وزارت امور خارجه آمریکا به طور خاص ۱۰ نهاد نیروی دریایی روسیه را بر اساس فرمان اجرایی ۱۴۰۲۴ تحریم می کند.

بلینکن اضافه کرد: آمریکا مصمم است از تمام اقدامات لازم برای جلوگیری از حملات هوایی، دریایی و زمینی روسیه به اوکراین استفاده کند. این اقدامات یک پیام ساده را به دنبال دارد مبنی بر اینکه کرملین باید به کارزار بی رحمانه خود علیه اوکراین پایان دهد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی روسیه که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو – کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.