زیرساخت‌های صنعت کشتی‌سازی باید تکمیل شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم تکمیل زیرساخت‌های صنعت کشتی‌سازی، اختصاص اعتبار برای این صنعت توسط مجلس را در بودجه سال آینده خواستار شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا،‌ «علی نبوی» در جریان بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) افزود: اقدامات بسیار خوبی در سال‌های گذشته در راستای توسعه صنایع دریایی انجام شده است.

رییس هیات عامل ایدرو گفت: صنعت دریا فرصت خوبی را برای کشور ایجاد می کند و امیدواریم برای تکمیل زیرساخت‌های کشتی سازی بتوانیم در قانون بودجه با توجه به دولتی بودن مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل، منابعی را برای بازسازی و تکمیل ظرفیت‌های ایزوایکو دریافت کنیم.

معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: قانون توسعه صنایع دریایی سال ۸۷ تصویب شده است که دارای مدت اجرایی ۱۰ ساله بوده و تمدید هم شد از این رو لازم است مجلس این قانون را با توجه به فرصت هایی که در اقتصاد دریا وجود دارد بروزرسانی کند.

مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بیان کرد: برای صندوق توسعه و حمایت از صنایع دریایی، منابع خوبی در دولت دیده شده است که اگر این منابع در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد می تواند پیشران خوبی برای توسعه باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.