ترابری بیش از ۱۴ هزار مسافر بین‌المللی

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۷ هزار و ۸۴۱ فروند شناور مسافری در بنادر غرب استان هرمزگان تردد کردند.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا، مرتضی سالاری، در تشریح عملیات حمل‌ونقل مسافر در سطح بنادر غرب استان هرمزگان گفت: ۱۷ هزار و ۸۴۱ فروند شناور مسافری در بنادر غرب هرمزگان طی این بازه زمانی تردد کردند که این آمار رشد ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در این مدت ۱۱۷۴ فروند شناور تجاری در بنادر غرب هرمزگان پهلودهی شده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل رشد ۳۶ درصدی داشته است.

سالاری در ادامه از افزایش ۱۱۵ درصدی و ترابری ایمن نزدیک به ۳۹۰ هزار مسافر و گردشگر در مسیرهای داخلی و جهش پنج برابری و ترابری بیش از ۱۴ هزار مسافر در مسیرهای بین‌المللی طی هفت ماهه سال جاری خبر داد و عنوان کرد: در حوزه سفرهای داخلی از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد کیش، ابوموسی و سایر جزایر خلیج‌فارس و بالعکس طی این مدت ۳۸۹ هزار و ۶۹۶ نفر سفر جابه‌جا شدند.

به گفته وی، در بخش مسافرت‌های دریایی بین‌المللی (به مقصد بنادر کشور امارات متحده عربی) نیز با ترابری ۱۴ هزار و ۳۹۴ نفر مسافر، بنادر غرب استان افزایش ۵۸۹ درصدی را در کارنامه عملیاتی به ثبت رسانده است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خاطرنشان‌ کرد: مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بنادر غرب هرمزگان با هفت پیام اولیه و ۴۱ عملیات جستجو و نجات، موفق به نجات جان ۲۰ نفر در آب‌های حوزه استحفاظی خود شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.