انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران، متولی طرح بیمه ورود موقت خودرو

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران اظهار داشت: انجمن توانسته موافقت قوه قضائیه را برای یک مرکز داوری و میانجیگری و شورای حل اختلاف بگیرد و به واسطه همین اقدام با فعالیت های درون صنفی توانسته ایم از ده پرونده در سال 1390 به رسیدگی به 190 پرونده در سال 1400 و 150 پرونده در شش ماه اخیر برسیم.

پل مه گفت: یکی از خدماتی که انجمن با همکاری و مساعدت اعضا در حوزه کانتینر ارائه می دهد، طرح تضمین کانتینر است که قبلا شرایط را برای دریافت کنندگان کانتینر سخت می کرد.

وی افزود: انجمن در شش ماهه اول سالجاری از گردش مالی نقدی بالغ بر 300میلیارد تومان این طرح و نیز از گردش اسنادی بیش از 5000میلیارد تومان در حساب های بانکی 70 شرکت نمایندگی کشتیرانی جلوگیری کرده است.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از خدمات ارائه شده انجمن، بحث تامین تعهدات شرکت های حمل و نقل به مفهوم تضمین ترانزیت است که خوشبختانه علیرغم مشکلاتی که در مواجهه با گمرک اخیرا برای ما به وجود آمده بود، موافقت های اولیه ای برای استمرار موقت تا تعیین تکلیف آن بدست آمده است.

پل مه تاکید کرد: یکی از طرح هایی که انجمن بصورت انحصاری در اختیار دارد، طرح بیمه ورود موقت خودرو است که در کشور انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران به عنوان متولی اصلی با همراهی بیمه پاسارگاد و شرکت بیمه تامین ترابر ایرانیان اجرای آن را برعهده دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.