ناوگروه ارتش هندوستان در بندرعباس پهلو گرفت

هرمزگان ناوگروه ارتش هندوستان با پیام صلح دوستی و حفظ و تحکیم روابط نظامی و آموزشی با استقبال فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب و جمعی از فرماندهان منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پهلو گرفت.

به گزارش سی نیوز به نقل از ایسنا، فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب و فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم استقبال از این ناوگروه گفت: منطقه یکم نیروی دریایی بندر عباس میزبان سه فروند از شناورهای نظامی نیروی دریایی کشور دوست و بردار هندوستان است.

امیردریادار دوم رضا قربانی اظهار کرد: ورود به بنادر کشورهای مختلف و حضور ناوگروه‌های دیگر کشورها بیانگر پیام صلح و دوستی، تعاملات آموزشی و تبادل دانش نظامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است، که در سایه مسئولیت ذاتی نیروی راهبردی دریایی ارتش صورت می‌گیرد.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب بیان کرد: حفاظت از منافع و منابع جمهوری اسلامی در آب‌های سرزمینی و آب‌های بین المللی، استفاده و بکارگیری دیپلماسی دریایی درمراودات کشورمان با کشورهای دوست و برادر از وظایف نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون نیز سه فروند از شناورهای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سواحل کشور عمان، سلاله و سواحل کشور هندوستان در بندر بمبئی پهلو گرفته اند که به دنبال تحکیم مروادت، تعامل آموزشی و تبادل تجربیات نظامی بین دو نیروی دریایی هستند.

امیردریادار دوم قربانی اضافه کرد: برنامه‌های های مختلفی طی سه روز آینده در استقبال از ناوگروه هندی پیش بینی شده است که امید است موجب افزایش راوبط دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با کشور دوست و برادر هندوستان شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.