ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش تأمین امنیت دریانوردان را برعهده دارد

 فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه وقایع اخیر دسیسه دشمنان نظام به سرکردگی آمریکا است، گفت: امنیت موجود حاصل تلاش شبانه روزی تمامی نیروهای مسلح در کشور است.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرنگار مهر، دریادار دوم عرشه و ستاد حمیدرضا سعادت در مراسم عهد سربازی در ستاد فرماندهی ناوگان شمال نیروی دریایی اظهار کرد: عنوان سربازی امام زمان (عج) به عنوان افتخاری بر روی دوش همه ماست تا در زمان غیبت ایشان با تبعیت از نایب برحقش وظایف خود را به نحو احسنت انجام داده و این انقلاب را زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) سازیم.

وی با اشاره به اینکه امنیت موجود حاصل تلاش شبانه روزی همه نیروهای مسلح است، گفت: از حدود ۱۵ سال قبل که دشمنان نظام برای خدشه دار کردن امنیت دریاها باعث ایجاد اخلال در کشتیرانی شدند مأموریت نیروی دریایی از محدوده آب‌های داخلی فراتر رفت.

 فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش افزود: سپید جامگان نیروی دریایی راهبردی ارتش با حضور شبانه روزی در آب‌های بین المللی در قالب ناوگروه‌های مختلف تأمین امنیت کشتی‌های تجاری برای تداوم تجارت بین المللی کشور را در دستور کار خود قرار دادند.

دریادار سعادت با بیان اینکه در صورت عدم وجود امنیت در دریاها لطمات جبران ناپذیری به تجارت دریایی و اقتصاد کشور وارد می‌شد، افزود: ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش نیز در دریای خزر تأمین امنیت دریانوردان را برعهده دارد. با تعامل ایجاد شده بین ایران و همسایگان ساحلی در خزر تأمین امنیت در این حوزه دریایی توسط کشورهای منطقه انجام می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.