تردد کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر فراهم می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای لایروبی کانال بندر بوشهر، گفت: امکان تردد کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در این بندر فراهم می‌شود.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمد شکیبی نسب اظهار داشت: در راستای توسعه زیرساخت‌های بندری استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین بیان کرد: توسعه بنادر در استان بوشهر به صورت ویژه از سوی سازمان بنادر و دریانوردی دنبال و پیگیری می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با قدردانی از مدیران سابق این اداره کل اضافه کرد: از گذشته تاکنون برای ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای انجام فعالیت‌های مرتبط با حوزه دریانوردی اقدامات بسیار خوبی در سطح استان انجام گرفته است.

وی با اشاره به احداث جاده دسترسی در مجتمع بندری نگین خاطرنشان کرد: این پروژه از برنامه‌ها برای توسعه زیرساخت‌ها در استان بوشهر است که در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پیشرفت ۹۰ درصدی تأسیسات مجتمع نگین

شکیبی‌نسب روند اجرای این پروژه را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: انتظار است تا خرداد سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد که این موضوع نویدبخش حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: با اقدامات صورت گرفته پروژه تأسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر نیز با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی قرار دارد.

وی با اشاره به دریافت بیش از ۲۰ درخواست سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف در بندر بوشهر اضافه کرد: در محدوده فعلی بندر بوشهر به لحاظ محدودیت اراضی امکان جذب سرمایه گذاران وجود نداشت.

شکیبی نسب ادامه داد: با احداث زیرساخت‌ها در مجتمع بندری نگین این امکان فراهم خواهد شد تا سرمایه گذاران بخش خصوصی از ظرفیت‌های مختلف بندر بوشهر استفاده و از این محل ظرفیت اشتغال استان نیز توسعه یابد.

لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر

وی بیان کرد: پیگیری‌ها برای پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر و فراهم سازی امکان تردد کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در این بندر نیز با جدیت در حال انجام است.

شکیبی نسب یادآور شد: برای بنادر تابعه استان بوشهر نیز با محوریت طرح جامع بنادر بازرگانی پروژه‌های بسیار خوبی پیش بینی شده که برخی از آنها نیز طی یک سال گذشته عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: در ارتباط با مشکلات دریانوردان نیز تلاش می‌شود تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود برای حل مشکلات آنان اقدام شود.

شکیبی نسب گفت: بر اساس ارزیابی‌ها علت وقوع ۷۰ درصد سوانح دریایی خطای انسانی است که این آمار بسیار بالای خطای انسانی، اهمیت بیش از پیش مقوله آموزش در این حوزه را نمایان کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.