اقتصاد دریایی، گره‌گشای اقتصاد کشور است

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ضروت توجه و حمایت ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی به مقوله دریا، گفت: اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است.


به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، امیر دریادار شهرام ایرانی در آیین گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با اشاره به اینکه جامعه دریانوردی، مظلومان سخت کوش واقعی هستند، اظهار داشت: امنیت دریا بر عهده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گمارده شده است و به طور همزمان ۵ ناوگروه رزمی در عمق دریا مشغول انجام ماموریت هستند که اولین ماموریت آن ها تامین امنیت کشتیرانی کشور است.

وی ادامه داد: ۳ ناوشکن تمام ایرانی نیز در پهنه های اقیانوسی در حال انجام ماموریت هستند که نشان دهنده اقتدار و توانمندی کشور در صنعت دریا و علوم مرتبط با دریا است.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین از افتتاح مرکز امنیت دریایی با همکاری ایران، پاکستان و عمان خبر داد و گفت: تمرکز فعالیت ها در این راستا بر اقیانوس هند خواهند بود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه جامعه دریایی کشور به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه دریا توجه ویژه داشته باشد، عنوان کرد: علاوه بر این باید دارای نگاه ویژه به حوزه دریا باشیم چرا که در شمال و جنوب و حتی غرب دارای مزیت های دریایی هستیم و این یک نعمت بزرگ است.

امیر دریادار ایرانی با اشاره به اینکه جامعه دریایی که بسیار سختکوش هستند و جانانه تلاش می کنند، باید یکصدا شوند تا شاهد ارتقاء وزن دریایی کشور در تمامی حوزه ها باشیم، اظهار داشت: متاسفانه آنگونه که باید و شاید به مقوله دریا در کشور توجه نشده است و از دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار داریم بیش از پیش حمایت از دریا را مدنظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه سواحل جاسک در فقر کامل در حوزه دریا به سر می برند و اگر بنادر راهبردی در این منطقه ایجاد شود، شاهد خروج سواحل جاسک از محرومیت خواهیم بود، گفت: باید روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز شود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه کشور ما دارای کرانه و پسکرانه است و پساپس کرانه به خوبی جایگاه خود را نشان داده است، عنوان کرد: این مزیت ها، فرصت های طلایی برای کشور بوده که نصیب کمتر کشوری در دنیا شده است.

امیر دریادار ایرانی ادامه داد: امیدوار هستیم دغدغه های دریایی کشور را به حداقل برسانیم چرا که اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.