فرمانده پایگاه دریایی ارتش در خارگ معرفی شد

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا دشتی زاده بخشدار ویژه خارگ در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی دریایی ارتش در جزیره خارگ اظهار داشت: نیروی دریایی در جزیره خارگ که نقش بی‌بدیلی در حفظ سکوهای نفتی کشور در دوران ۸ سال دفاع مقدس داشت.

وی افزود: جزیره راهبردی خارگ از مهمترین مراکز صادرات نفت و از مناطق حساس و حیاتی ایران اسلامی است به گونه‌ای که اگر در طول ۸ سال دفاع مقدس در امر صادرات نفت خللی به وجود می‌آمد، خسارات جبران‌ناپذیری را در اقتصاد کشور به دنبال داشت.

دشتی‌زاده تصریح کرد: به همت والا و ایثارگرانه نیروهای مسلح لحظه‌ای صادرات نفت از این جزیره قطع نشد و گواه آن مقاومت مردم و شهدای جزیره خارگ هستند.

بخشدار ویژه خارگ تاکید کرد: گروه هواناو نیروی دریایی در این جزیره نیز در طول هشت سال دفاع مقدس، مستقر شده بود و با انجام عملیات پشتیبانی امکان اجرای عملیات‌های زمینی، اسکورت نفت کش‌ها، تجسس و نجات، مردم یاری و … بوجود آورد.

دشتی زاده خاطر نشان کرد: حفاظت از جزیره خارگ، تأسیسات و اسکله‌های نفتی و همچنین نفتکش‌هایی که برای بارگیری و صادرات نفت در محدوده آن جزیره مستقر بودند از جمله مأموریت‌های غیور مردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس به شمار می‌رود.

در پایان این مراسم از خدمات ناخدا دوم عرشه ناصر غریب تقدیر به عمل آمد و ناخدا دوم محمد نجفی به عنوان فرمانده پایگاه دریایی ارتش خارگ منصوب شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.