پهلوگیری کشتی روسی حامل ۷۰ هزار تن گندم وارداتی در بندرشهید رجایی

علیرضا احمدی منش صبح یکشنبه به منظور بررسی آخرین وضعیت کالاهای اساسی دپو شده در انبارهای بندر شهید رجایی بندرعباس، در بازدید سرزده از این مجتمع بندری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تنظیم بازار داخلی و همچنین کاهش هزینه حضور کشتی ها در بنادر یا همان هزینه دموراژ، با هماهنگی های انجام شده توسط دادستانی مرکز استان هرمزگان بین نهادهای نظارتی و متولیان امور واردات و صادرات مثل اداره کل بنادر و دریانوردی، گمرک، اداره کل استاندارد، اداره غذا و دارو و سازمان غله استان، دستور داده شد که ضمن ترخیص ۳۰ هزار تن برنج وارداتی، یک کشتی حامل ۷۰ هزار تن گندم از کشور روسیه نیز به سرعت در بندر شهید رجایی بندرعباس پهلو بگیرد و محموله آن تخلیه شود.

وی با بیان اینکه به منظور حمل یکسره این کالاهای وارداتی نیز تدابیر لازم اتخاذ شده است، تصریح کرد: جهت ترخیص فوری این محموله های بزرگ و بارگیری و ارسال آن به اقصی نقاط کشور دستورات ویژه ای صادر شده و دستگاه‌های متولی، مکلف هستند فوراً در این خصوص اقدام کنند.

احمدی منش بر لزوم اطمینان از سلامت کالاها و محموله‌های وارداتی نیز تأکید کرد و خاطرنشان کرد: سلامت اقلام خوراکی و مصرفی خط قرمز دستگاه قضایی کشور و استان است و در این خصوص با هیچ کسی مسامحه نخواهیم کرد.

وی یادآور شد: به متولیان این حوزه تأکید شده است که سلامت کلیه کالاهای مصرفی و وارداتی ابتدا سنجیده شود و پس از احراز شرایط لازم، ترخیص صورت گیرد.

دادستان مرکز استان هرمزگان تأکید کرد: به قاضی ویژه بنادر و گمرکات استان دستور داده شده است که با تشکیل کارگروهی متشکل از ادارات خدمات رسان در این حوزه، تدابیر لازم جهت تصمیم گیری در خصوص تمامی نمونه گیری ها به صورت یکپارچه و توسط اعضای این کارگروه اتخاذ گردد و برای کاه

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.