آمادگی ایران برای برقراری خط کشتیرانی مسافری از خرمشهر به قطر

به گزارش سی نیوز، مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی برای راه‌اندازی خط کشتیرانی مسافری از بندر خرمشهر به قطر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نورالله اسعدی مدیر بندر و دریانوردی خرمشهر درباره آخرین تصمیمات اتخاذشده پیرامون نحوه استفاده از ظرفیت‌های این بندر در موضوع جابه‌جایی علاقه‌مندان به مسافرت به قطر برای تماشای بازی‌های جام جهانی، اظهار کرد: تعمیرات و بهسازی پایانه مسافری دریایی خلیج فارس و به‌روزرسانی امکانات و تجهیزات آن بر اساس استانداردهای مبادی ورودی و خروجی در حال انجام است و بندر خرمشهر برای برقراری یک خط مسافری با قطر، آمادگی دارد؛ اما باید دید استقبال از این خط به چه صورت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نزدیک‌ترین بندر کشورمان به قطر (بندر الرویس)، بنادر استان بوشهر از جمله دیّر و کنگان با 100 مایل فاصله هستند، تاکید کرد: نزدیکترین بندرِ دارای ترمینال مسافری به قطر، بندر بوشهر با 180 مایل (290 کیلومتر) فاصله است. اما با توجه به اینکه در استان خوزستان فقط بندر خرمشهر ترمینال مسافری دارد، بعد از ظرفیت سنجی و مشخص شدن میزان استقبال برای مسافرت دریایی از بندر خرمشهر به قطر، کشتی‌هایی برای جابه‌جایی مسافران به‌کار گرفته خواهند شد.

مدیر بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه برقراری خط کشتیرانی از خرمشهر به قطر در دست پیگیری است، گفت: در این خصوص لازم است مذاکراتی با طرف کشتیرانی نیز انجام گیرد اما به هر صورت این موضوع در آینده نه چندان دور و پس از امکان‌سنجی و ظرفیت‌سنجی، تعیین تکلیف خواهد شد. به هر حال با توجه به پیش‌بینیِ استقبال هموطنان از جام جهانی 2022 و حضور در قطر، باید نسبت به فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در صورت نیاز به استفاده، اقدام شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.