سفر بیش از ۱۰ میلیون نفر در دو هفته گذشته

به گزارش سی نیوز، از وزارت راه و شهرسازی، «امیرمحمود غفاری»  آخرین آمار سفرهای نوروزی امسال از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۰ فروردین ۱۴۰۱ را در بخش‌های جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی اعلام کرد.

وی گفت: بر اساس آمار ارائه شده طی این مدت چهار میلیون و ۶۷۴ هزار و ۷۴۹ نفر مسافر در ۴۷۵ هزار و ۲۱۵ سفر جاده‌ای سفر کرده اند.

براساس این گزارش در بخش ریلی نیز طی مدت زمان یادشده، در دو هزار و ۹۲۳ سفر ریلی یک میلیون و ۸۴ هزار و ۸۱ نفر جابه‌جا شدند.

به گفته غفاری، این آمار در بخش هوایی داخلی و بین‌المللی شامل یک میلیون و ۹۶۳ هزار و ۸۰۲ نفر است و نشست و برخاست هوایی نیز در بخش داخلی و بین‌المللی ۱۵ هزار و ۹۳۳ فروند گزارش شده است.

معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: در بخش دریایی، آمار ورود و خروج مسافران دریایی دو میلیون و ۵۹۵ هزار و ۲۳۲ نفر، ورود و خروج گردشگر دریایی یک میلیون و ۹۵۴ هزار و ۷۲ نفر، ورود و خروج شناور مسافری ۲۲ هزار و ۷۸۴ فروند و ورود و خروج شناور تفریحی نیز ۲۱۰ هزار و ۲۷۸ فروند ثبت شده است.

وی اعلام کرد: در طول دو هفته گذشته ۲۹۰ فقره تصادف منجر به فوت و سه هزار و ۵۴۳ فقره تصادف منجر به جرح ثبت شده است و متاسفانه ۴۱۰ نفر نیز سر صحنه تصادف فوت کرده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.