تامین ناوگان حمل‌ونقل مناطق آزاد با تهاتر نفت

به گزارش سی نیوز، روابط عمومی مناطق آزاد اعلام کرد: دبیرخانه شورایعالی به منظور تسهیل، تسریع و استفاده از تجربیات مناطق آزاد قبلی، برای هر منطقه آزاد جدید، منطقه آزاد معینی را انتخاب و روند راه اندازی این مناطق را با انتخاب یک مدیر اجرایی به سرعت آغاز و بودجه قانونی لازم برای راه اندازی این مناطق را در تاریخ 1400/04/28 و مجدد درتاریخ 1400/08/13 به دولت ارسال کرده که تا کنون به تصویب نرسیده است.

مناطق آزاد جدید برای رسیدن به اهداف شاخص خود، نیاز حیاتی به بودجه دولتی دارند و سرعت آغاز به کار دفتر اجرایی و روند راه اندازی مناطق آزاد جدید، نیاز به تخصیص، تصویب و تحقق این بودجه قانونی دارد.

در همین راستا، دبیرخانه شورایعالی به منظور تامین هزینه ایجاد زیرساخت هایی اعم از تدوین طرح جامع، ناوگان حمل و نقل و غیره ی مناطق آزاد جدید، برای بودجه سال 1401 درخواست تخصیص بودجه با پیشنهاد تهاتر نفت را از دولت کرده بود که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به تمامی بومیان و فعالین اقتصادی این مناطق اطمینان می دهد در راستای نیل به رسالت ذاتی و قانونی خود و با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و سیاست های اقتصادی دولت سیزدهم، پشتیبانی های لازم و رفع موانع پیش رو برای پیشبرد امور این مناطق را در دستور کار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.