کتاب “هماهنگی عملیات جستجو و نجات دریایی” به نام جمهوری اسلامی ایران به تایید و چاپ آیمو رسید

 

کتاب “هماهنگی عملیات جستجو و نجات دریایی” که توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی تدوین شده است، به تایید و چاپ توسط سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) رسید.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری سازمان بنادر و دریانوردی، بنا بر اعلام اداره‌کل ایمنی و حفاظت دریایی این سازمان ، کتاب “مدل کورس” ویژه هماهنگی عملیات جست‌وجو و نجات دریایی است .
این کتاب که در کمیته تخصصی ناوبری، مخابرات و جست‌وجو و نجات دریایی(NCAR) با امتیاز خوب تایید و سپس در کمیته ایمنی دریانوردی( MSC) به تایید نهایی رسید، هم‌اکنون به عنوان مرجع آموزش‌ های تخصصی در جست‌وجو و نجات دریایی در اختیار کشورهای عضو “آیمو” قرار گرفته است.
بنابر این گزارش، در کتاب مذکور، کلیه روش‌های اجرایی و قوانین مقررات مربوطه برای کارشناسان جست‌وجو و نجات دریایی جهت انجام عملیات موفق SAR به تفصیل شرح داده شده است.
با تهیه و تدوین این کتاب، جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار به عنوان یکی از تدوین‌کنندگان و اشاعه دهنده علوم در مباحث جست‌وجو و نجات دریایی توسط دبیرخانه سازمان بین‌المللی دریانوردی شناخته شد.
کتاب هماهنگی عملیات جست‌و‌جو و نجات دریایی، سال ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ توسط دبیرخانه سازمان بین‌المللی دریانوردی چاپ و در اختیار ۱۷۵ کشور عضو این سازمان قرار گرفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.