انجام پروازهای عتبات تنها ازطریق هوایی

 

مدیر حج و زیارت مازندران گفت: زائران برای اعزام به سفر عتبات عالیات ،صرفا به دفاتر دارای مجوز زیارتی مراجعه کرده و از مراجعه به افراد ناشناس، متفرقه و خارج از چرخه حج و زیارت پرهیز کنند؛ چراکه افراد غیر مجاز از خدمات امنیت، بیمه و خدمات بهداشتی و درمانی، برخوردار نیستند.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، عباس اسماعیلی امروز در جلسه بررسی وضعیت سفر به عتبات از استان اظهار کرد: براساس مجوز ستاد ملی کرونا به سازمان حج و زیارت در راستای اجرای طرح نوین عتبات عالیات توسط استان‌ها، مدیریت حج و زیارت مازندران به‌عنوان یکی از استان‌های پیشرو با اعزام یک تیم مذاکره به عتبات عالیات عراق، مقدمات کار را برای تامین خدمات، اسکان، تغذیه و حمل و نقل برای حضور زائران استان فراهم کردند.

وی با بیان اینکه این مهم با قرارداد پروازی انجام شده است، گفت: مقدمات اعزام زائران به ظرفیت یک پرواز در هفته تا پایان دی ماه با قیمت ۸ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان فراهم شده است.

مدیر حج و زیارت مازندران با اعلام اینکه اعزام زائران با ارائه خدمات بسیار خوب و باکیفیت و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: تمهیدات لازم در ارتباط با بیمه و امنیت زائرین نیز فراهم شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: باتوجه به شرایط کرونا و محدودیت کشور عراق، ورود زائران به کشور عراق صرفا به‌صورت رفت هوایی امکان پذیر است .

اسماعیلی یادآور شد: شرط تشرف زائرین به عتبات عالیات، انجام دو دوز واکسن کرونا و تست منفی پی سی آر است.

وی با تاکید به هوشیاری متقاضیان سفرهای زیارتی بیان کرد: زائران برای اعزام به سفر عتبات عالیات،صرفا به دفاتر دارای مجوز زیارتی مراجعه کنند از مراجعه به افراد ناشناس، متفرقه و خارج از چرخه حج و زیارت پرهیز کنند؛ چراکه افراد غیر مجاز از خدمات امنیت، بیمه و خدمات بهداشتی و درمانی، برخوردار نیستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.