شش دستگاه جرثقیل به بندر شهید باهنر بندرعباس افزوده شد

 

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: چندین دستگاه جرثقیل سنگین و نیمه سنگین با هدف توان ارتقای توان لجستیکی و کاهش زمان عملیات تخلیه بارگیری در این بندر پویست شد.

به گزارش سی نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا محمدحسینی تختی روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه ها اعلام کرد: این شش دستگاه جرثقیل سنگین و نیمه سنگین و سایر تجهیزات شامل سه دستگاه جرثقیل سنگین ۱۰۰تا ۱۲۵ تنی، سه دستگاه جرثقیل نیمه‌ سنگین۵۰ تا ۹۰ تنی می باشد.
وی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد ریال برای خرید این تجهیزات توسط بخش خصوصی هزینه شده است، افزود: با بهره‌برداری از این تجهیزات به‌ صورت مستقیم برای ۲۰ نفر و به‌شکل غیر مستقیم برای ۷۰ نفر اشتغال فراهم می شود.
به گفته مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان، در آینده نزدیک لیفتراک و سایر تجهیزات خدماتی نیز به این تجهیزات اضافه خواهد شد.
محمدحسینی تختی افزود: رعایت الزامات ایمنی، تقویت خدمات حمل و نقل لجستیکی و کاهش مدت زمان انتظار سه مؤلفه مورد تاکید است که رضایت ارباب رجوع و ذینفعان را به ‌همراه خواهد داشت.
بندر شهید باهنر با دارا بودن ۱۲ پست اسکله و حداکثر آبخور ۱۱.۵ متر، ظرفیت پذیرش و پهلوگیری انواع شناورهای اقیانوس پیما و موتور لنج های سنتی را دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.